• <
gryfia_70lat

Czołowa europejska stocznia wycieczkowa w dobrej kondycji

PMK

01.07.2018 21:40 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Czołowa europejska stocznia wycieczkowa w dobrej kondycji

Partnerzy portalu

Czołowa europejska stocznia wycieczkowa w dobrej kondycji - GospodarkaMorska.pl

Włoska stocznia Fincantieri zanotowała ogromny wzrost przychodów w pierwszych pięciu miesiącach 2018 roku, głównie dzięki wielu zamówieniom z sektora wycieczkowego.

Przychody grupy na koniec maja wyniosły 1,92 mld euro, o 11 proc. więcej niż rok temu. Zysk EBITDA wyniósł 154 mln euro, 33 proc więcej w stosunku r/r.

- Wyniki potwierdzają strategiczne kierunki rozwoju przedstawione w biznesplanie, który przedstawiliśmy pod koniec marca, i są zgodne z trendami wzrostu zarejestrowanymi w ciągu ostatnich dwóch lat - powiedział Giuseppe Bono, dyrektor generalny Fincantieri.

- Zamierzamy kontynuować ścieżkę wzrostu, która pozwoli nam zająć centralne miejsce w światowym przemyśle stoczniowym w nadchodzących latach - dodał Bono.

Zysk Fincantieri w zeszłym roku wzrósł do 53 mln euro, o 39 mln euro więcej niż rok wcześniej.

- Przedstawione przez nas wyniki potwierdzają dobrą pozycję naszej firmy, która może pochwalić się niekwestionowaną pozycją lidera w kilku obszarach rynku - powiedział Giuseppe Bono. - Udowodniliśmy naszą zdolność do radzenia sobie z naprawdę złożonymi projektami i przetargami. Ten poziom doskonałości przekłada się na portfel zamówień, który sięga 10 lat naprzód - dodał Bono.

W zeszłym roku grupa otrzymała zamówienia na łączną wartość 8,55 mld dolarów, w porównaniu do 6,5 mld euro rok wcześniej.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.