• <
Baltexpo2023_duży

Chrzest promu dla Kanadyjczyków w Remontowej

22.11.2015 12:17 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Chrzest promu dla Kanadyjczyków w Remontowej - GospodarkaMorska.pl

W najbliższy wtorek, 24 listopada 2015 roku o godzinie 13.00 w stoczni REMONTOWA Shipbuilding należącej do Grupy Kapitałowej Remontowa Holding S.A. odbędzie się uroczystość nadania imienia oraz chrztu pierwszego z trzech, nowoczesnego, pasażersko – samochodowego promu  zamówionego przez kanadyjskiego armatora.

Współpraca z armatorem  rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku podpisaniem kontraktu na budowę trzech promów z napędem gazowym. Nowe promy zajmą we flocie kanadyjskiego armatora miejsce wycofywanych z użytku  blisko 50-letnich jednostek. Będą to pierwsze, w składającej się na chwilę obecną z 36 jednostek, flocie, promy wykorzystujące silniki Dual Fuel, które umożliwiają pracę zarówno w trybie Diesel, jak i LNG.  

Wszystkie trzy promy będą mogły jednorazowo zabierać na pokład 600 pasażerów oraz 145 samochodów. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, nowe promy znacznie zwiększą możliwości transportowe armatora zapewniając równocześnie wysoki stopień bezpieczeństwa pasażerów.

W uroczystości udział wezmą liczni przedstawicieli władz armatora z Kanady. Symboliczną butelkę szampana rozbije matka chrzestna, długoletnia pracownica firmy będącej właścicielem zamówionych promów.

Nazwa statku -  Salish Orca wybrana została w wyniku rozstrzygnięcia konkursu. Ma ona uhonorować przyszłych użytkowników promu – mieszkańców wybrzeża  Salish wskazując równocześnie rejon eksploatacji  - Morze Salish.

Główne parametry statku:

1. Długość całkowita  – 107,20 m
2. Szerokość maks.  –  24,00 m
3. Wysokość do pokładu głównego – 6,60 m

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.