pc
Branża morska „od kuchni”, nowe technologie oraz problematyka zasobów ludzkich w branży morskiej. To tylko niektóre tematy, jakie w Szczecinie zostały poruszone podczas Biznesowego Eventu Morskiego. To pierwsze takie wydarzenie wspierające i promujące gospodarkę morską w regionie.
– Spotkanie powstało w odpowiedzi na potrzeby mikro, małych i średnich przedsiębiorców z branży morskiej. W naszym regionie mamy aż kilkadziesiąt firm z tego sektora. Znamy ich problemy i oczekiwania. Chcemy dać tym przedsiębiorcom możliwość zaprezentowania się przed konkretnym biznesowym gronem, umożliwić wypłynięcie na szersze wody – mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.
Zaproszonych gości przywitali marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Następnie uczestnicy spotkania wzięli udział w dwóch panelach tematycznych poświęconych branży – „Perspektywy rozwoju branży przez pryzmat obecnej sytuacji Pomorza Zachodniego” oraz „Branża morska od kuchni – perspektywy i bolączki”, a także w strefie wolnego networkingu „Marine Business Mix”, która była okazją do nawiązania biznesowych kontaktów. Swoje usługi zaprezentowała także grupa 40 wystawców z województwa zachodniopomorskiego działających w branży morskiej. Zwieńczeniem wydarzenia był rejs po Odrze statkiem „Joanna”.
Organizatorem Biznesowego Eventu Morskiego była Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
Włoska stocznia rozpoczyna budowę kolejnego wycieczkowca dla Crystal
Offshore pod żaglami. MAG zdobywa złoto w regatach PIMEW Offshore Wind Energy Cup
Grand Nord w Gdańsku. Statek, który pomógł odnaleźć Titanica czeka na „drugie życie”
VARD zrealizuje największe w swojej historii zlecenie na statek badawczy do badań głębinowych
OSI Maritime Systems kończy test swojego systemu dla fregaty programu „Miecznik”
Recykling statków źródłem złomu i metali kolorowych w UE. Stocznie i huty bez wspólnej strategii [ANALIZA]