• <
smartre_2023

Amber Marine: ubrania dla profesjonalistów

Marek Nowak

05.01.2016 09:08 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Amber Marine: ubrania dla profesjonalistów

Partnerzy portalu

Amber Marine: ubrania dla profesjonalistów - GospodarkaMorska.pl

Oferta gdyńskiej Amber Marine to przede wszystkim specjalistyczna odzież robocza dla różnych gałęzi branży przemysłu morskiego, stoczniowego i petrochemicznego. W ciągu ostatniego roku firma podpisała kontrakty między innymi z PGNiG i Gdańską Stocznią Remontową SA.

W przedsiębiorstwach, które zaopatrujecie pracują przedstawiciele bardzo różnych zawodów. Co je łączy?  

Mirosław Peliksze: Wspólną cechą wszystkich tych profesji jest to, że ze względu na niebezpieczne środowisko pracy wymagają zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa. Możemy zapewnić odpowiednie ubranie właściwie dla każdego, kto związany jest z morzem i wykonuje pracę w niebezpiecznych warunkach.

Proszę wskazać kilka przykładów specjalistycznych ubrań roboczych.

Mirosław Peliksze: Może to być odzież chroniąca przed gorącem i płomieniami lub używana  podczas spawania i procesów pokrewnych takich jak szlifowanie, następne przykłady to odzież chroniąca przed ciekłymi środkami chemicznymi, zapewniająca ochronę elektrostatyczną i zapobiegająca powstaniu łuku elektrycznego oraz przeznaczona do stref zagrożenia wybuchem. Każda z nich spełnia szczegółowo opisane w przepisach międzynarodowe normy jakościowe.

Czy określony rodzaj odzieży pełni tylko jedną funkcję?

Mirosław Peliksze: Odzież przeznaczona dla naszych klientów związanych z przemysłem morskim i offshore musi najczęściej spełniać wymogi więcej niż jednej normy. Do szczególnych zadań przewidziana jest także odzież wielofunkcyjna z kategorii \'multinorm\'. Ze względu na koszty i wygodę użytkowania polecamy jednak odzież dedykowaną konkretnym zawodom np. odzież ochronna dla spawaczy.

Potrafi Pan dobrać klientowi odzież znając jedynie stanowisko pracy, na którym będzie używana?

Mirosław Peliksze: Z branżą morską związany jestem od ponad dwudziestu lat, więc na podstawie doświadczenia potrafię przygotować ofertę odpowiednią do stanowiska pracy, ale to klient podczas składania zamówienia powinien szczegółowo sprecyzować swoje wymagania w zakresie bezpieczeństwa, wytrzymałości i jakości ubrań.

Jakości? Przecież wszystkie spełniają bardzo restrykcyjne normy.


Mirosław Peliksze: Odzież spełniająca określoną funkcję i wymogi może być wykonana w bardzo różny sposób. Można to porównać do samochodów; są modele ekonomiczne i klasa premium.

Amber Marine ma w ofercie odzież kilku producentów. Czy któraś z marek jest wyraźnie lepsza od innych?

Mirosław Peliksze: Jako wiodącego producenta w klasie premium odzieży roboczej wskazałbym norweską firmę Wenaas oraz Helly Hansen. Różnica w komforcie użytkowania ich produktów jest po prostu fizycznie odczuwalna. Odzież robocza tych firm jest też odpowiednio droższa, więc trafiają tam, gdzie przedsiębiorcy chcą zapewnić swoim pracownikom wysokiej klasy profesjonalną odzież roboczą i mają na to odpowiedni budżet. Z drugiej strony bardzo popularny w polskich przedsiębiorstwach stoczniowych i offshore Portwest oferuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Naszą ofertę dopełniają produkty firm Dickies i Fristads Kansas.

Jakie było największe wyzwanie, z którym spotkaliście się w minionym roku?

Mirosław Peliksze: Przede wszystkim mamy już silną bazę stałych klientów i bardzo cenimy utrzymanie tej współpracy. Wyjątkowym wyzwaniem w 2015 roku były natomiast kombinezony robocze dla \'project team\' Gdańskiej Stoczni Remontowej SA. Ponieważ nasze propozycje początkowo nie do końca spełniały oczekiwania klienta, ostatecznie stworzyliśmy wspólnie nowy wzór kombinezonów. Ciekawym i wymagającym zamówieniem było także wyposażenie w specjalne ubrania trudnopalne do strefy zagrożenia wybuchem, ekip pracowników PGNiG, którzy pracują przy napełnianiu gazem ziemnym skalnych kawern stanowiących nasza rezerwę krajową. Musiały to być ubrania spełniające najwyższe światowe wymagania dla odzieży trudnopalnej, antyelektrostatycznej przeznaczonej do stref zagrożenia wybuchem.

Na czym właściwie polega fenomen tego typu ubrań?

Mirosław Peliksze: Na kombinezonach z bawełny i włókna węglowego nie zbierają się ładunki elektrostatyczne. Materiały takie jak Nomex, Aramid, Kevlar zapewniają ponadto wysoki poziom bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia wybuchem. Dla bezpieczeństwa pracownika bardzo ważne jest też odpowiednie obuwie ochronne - spełniające antyelektrostatyczne normy i posiadające antypoślizgową konstrukcję.

Offshore i branża morska jest waszą główną, ale nie jedyną specjalnością. Jakie są inne mocne strony Amber Marine?


Mirosław Peliksze: Naszą ofertę uzupełniają między innymi żeglarskie oraz rybackie sztormiaki firmy Helly Hansen oraz Stormtech, odporne na uderzenia rękawice a także odzież gastronomiczna, medyczna i reklamowa. Często wykonywaną przez nas usługą dodatkową jest także umieszczanie logo firmy na ubraniach, najczęściej w postaci haftu komputerowego.

Dziękuję za rozmowę

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.