• <
gryfia_70lat

Allseas rozpoczyna działalność na pierwszym złożu w Chinach

sons

03.06.2020 11:50 Źródło: offshore-energy.biz
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Allseas rozpoczyna działalność na pierwszym złożu w Chinach

Partnerzy portalu

Allseas rozpoczyna działalność na pierwszym złożu w Chinach - GospodarkaMorska.pl

Specjalista ds. morskich instalacji gazowych i naftowych Allseas rozpoczął prace nad zagospodarowaniem złoża gazu ziemnego Lingshui 17-2 CNOOC w Chinach.

Allseas poinformowało we wtorek, że projekt był „pierwszą pracą firmy w Chinach”.

Dwa statki - Audacia i Calamity Jane - znajdują się obecnie na Morzu Południowochińskim, pracując na złożu Lingshui 17-2.

Podczas projektu Audacia zainstaluje około 160 kilometrów podmorskich rurociągów i wiele innych konstrukcji na głębokościach wody do 1500 metrów, przy wsparciu Calamity Jane.

Zakres prac Allseas nad tym projektem polega na instalacji 18-calowej linii eksportowej o długości 90 km i systemów PLET (zakończenie rurociągu).

Firma zainstaluje również cztery 10-calowe linie przelotowe o łącznej długości 53 kilometrów i trzy 4,5-calowe linie MEG o łącznej długości 19 kilometrów.

Klientem prac jest chińska spółka Offshore Oil Engineering Company (COOEC).

Audacia jest statkiem Allseas do układania rur, zoptymalizowanym do realizacji projektów rurociągów o małej i dużej średnicy, o dowolnej długości, na wszystkich głębokościach wody oraz do prac towarzyszących, takich jak instalacja podnośników i podwodnych ram ochronnych.

Calamity Jane z kolei pomaga statkom układającym rurociągi w Allseas w takich czynnościach, jak przeglądy czy przygotowanie przejścia. Statek działa również jako niezależna jednostka z mechaniczną koparką do rowów.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
waltoria_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.