• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

ABB na Targach Hanowerskich 2017 prezentuje cyfrowe innowacje technologiczne

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki ABB na Targach Hanowerskich 2017 prezentuje cyfrowe innowacje technologiczne
ABB na Targach Hanowerskich 2017 prezentuje cyfrowe innowacje technologiczne - GospodarkaMorska.pl

mk

25.04.2017 Źródło: własne

Podczas tegorocznych Targów Hannowerskich (24-28 kwietnia) ABB przedstawia ABB Ability™, ofertę rozwiązań cyfrowych, która w sposób bezpośredni nawiązuje do hasła targów „Integrated Industry – Creating Value”.

Portfolio ABB Ability składa się z ponad 180 rozwiązań opartych na technologii cyfrowej, które wykorzystują przemysłowy internet do tworzenia połączonych cyfrowo urządzeń, systemów i usług. W erze cyfrowej tego typu rozwiązania znacznie podnoszą poziom produktywności i obniżają koszty utrzymania, a zużycie energii zmniejszają nawet o jedną trzecią.

W ofercie cyfrowej ABB Ability znajdują się rozwiązania z obszaru zarządzania wydajnością, przeznaczone dla branż, w których kluczową rolę odgrywają zakłady produkcyjne i systemy; systemy sterowania dla przemysłu przetwórczego; usługi zdalnego monitorowania robotów, silników i maszyn; systemy sterowania budynkami i platformami morskimi, a także infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych. Część wyspecjalizowanej oferty obejmuje między innymi zarządzanie energią w centrach przetwarzania danych i optymalizację żeglugi dla floty morskiej.

Oprócz tego ABB po raz pierwszy zaprezentuje najnowsze dokonanie w zakresie HVDC Light® - przełomowej technologii, którą firma opracowała 20 lat temu, aby przesył dużych ilości energii elektrycznej na jeszcze większe odległości stał się realny z punktu widzenia technicznego i ekonomicznego. Dywizja Produktów i Systemów Energetyki ABB jest preferowanym partnerem na całym świecie dla tych zakładów użyteczności publicznej, które chcą budować lub rozwijać swoją infrastrukturę energetyczną.

Innym przełomowym osiągnięciem w branży, które zostanie zaprezentowane podczas targów, jest ABB Ability Smart Sensor – kieszonkowych rozmiarów inteligentny czujnik przeznaczony dla silników elektrycznych. Po raz pierwszy przedstawiony na zeszłorocznych Targach Hanowerskich, jest już dostępny na rynku europejskim, a wkrótce zostanie wprowadzony również na rynek amerykański. To rozwiązanie monitorujące stan urządzenia, oparte na technologii inteligentnej detekcji, może przekształcić miliony silników niskiego napięcia w inteligentne, podłączone do sieci maszyny.

Według obliczeń ABB, konserwacja predykcyjna bazująca na danych z inteligentnego czujnika pozwala skrócić czas przestojów nawet o 70 proc., wydłużyć czas eksploatacji silników nawet o 30 proc. oraz obniżyć zużycie energii o 10 proc. Czujniki mogą zostać w ciągu minut fabrycznie zamontowane na nowych silnikach lub zainstalowane jako dodatkowe wyposażenie na już działających urządzeniach. Dostępne są zarówno dla silników produkcji ABB, jak i innych producentów.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest liderem w technologiach dla energetyki, robotyki i systemów napędowych, automatyki przemysłowej i sieci energetycznych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Kontynuując ponad 125-letnią historię innowacji, obecnie ABB tworzy przyszłość cyfryzacji przemysłu odgrywając kluczową rolę w rewolucji energetycznej i czwartej rewolucji przemysłowej. Grupa ABB zatrudnia około 132 000 pracowników w ponad 100 krajach świata. www.abb.pl

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32700,00 $ tona -1,07% 17 cze
 Cynk 2962,00 $ tona -0,34% 17 cze
 Aluminium 2427,00 $ tona -1,10% 17 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.