• <

Start nowego połączenia pomiędzy Samsø a Aarhus już 3 czerwca. Znamy szczegóły

23.05.2016 06:34 Źródło: promyskat.pl
Strona główna Start nowego połączenia pomiędzy Samsø a Aarhus już 3 czerwca. Znamy szczegóły
Start nowego połączenia pomiędzy Samsø a Aarhus już 3 czerwca. Znamy szczegóły - GospodarkaMorska.pl

Już wkrótce ruszy nowe połączenie promowe pomiędzy Samsø a Aarhus. Oficjalnie ogłoszono, że stanie się to 3 czerwca.
 
Nowe, szybkie połączenie już wzbudziło olbrzymie zainteresowanie. Wiele osób dopytuje się o jego szczegóły w serwisach społecznościowych. Zgodnie z przewidywaniami, z nowej oferty chętnie powinni korzystać również turyści. Sporo uwagę nowemu serwisowi promowemu poświęcają też media.
 
Jak wynika z zaprezentowanego właśnie rozkładu rejsów, pierwszy prom na tej trasie pojawi się już 3 czerwca. Wyruszy on z Sælvig na wyspie Samsø o 6:30.
 
Na początku – przez pierwsze dwa tygodnie – prom Issehoved będzie pływał na trasie Sælvig- Aarhus cztery razy dziennie. Potem, 17 czerwca w życie wejdzie nowy, letni rozkład. Wówczas statek będzie odchodził pięć razy dziennie w każdym kierunku. Prom z Sælvig w szczycie sezonu będzie wypływał o: 6:30, 9:20, 12:10, 15:00 oraz 18:10. W przeciwnym kierunku prom będzie wyruszać o: 07:35, 10:30, 13:20, 16:10 oraz 19:20.
 
Połączenie będzie wykonywane przez firmę Samsø-Aarhus Expressen. Statek, który został oddelegowany do jego obsługi, został zakupiony w Norwegii i znany był wcześniej jako Sogneprins. Może on zabrać na pokład blisko 100 pasażerów. Znajduje się też na nim przestrzeń przeznaczona do przewozu rowerów.
 

Źródło:
promyskat.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.