• <
siemens_gamesa_2022

Samsung Heavy Industries utrzymuje dobrą passę w branży stoczniowej

rk

22.11.2022 11:03 Źródło: Samsung Heavy Industry
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Samsung Heavy Industries utrzymuje dobrą passę w branży stoczniowej

Partnerzy portalu

Samsung Heavy Industries utrzymuje dobrą passę w branży stoczniowej - GospodarkaMorska.pl
Samsung Heavy Industry

Południowokoreańska stocznia wygrała kontrakt na budowę dwóch zbiornikowców wahadłowych. Nieujawniona firma zarejestrowana na jednej z wysp Oceanii zamówiła jednostki transportowe w cenie 346,6 miliarda wonów (255 milionów USD). Dostawa jest zaplanowana do końca czerwca 2025 roku.


Przedsięwzięcie zwiększa ogólny portfel zamówień SHI do 43 statków. Są to również pierwsze w tym roku zbiornikowce wahadłowe, których budowę zlecono stoczni z Korei Południowej zamówionymi w tym roku. Większość projektów dotyczy zbiornikowców LNG, których firma ma zbudować blisko 30. Pozostałe zamówienia to dziewięć kontenerowców i dwa gazowce.


Zamówione na początku tego miesiąca zbiornikowce LNG zostały zamówione na początku tego miesiąca od nieujawnionego armatora z Afryki w ramach kontraktu o wartości 446 milionów USD. Transakcja jest następstwem masowego szaleństwa zamówień na zbiornikowce napędzane gazem ziemnym, które odnotowano w czerwcu, kiedy Samsung ujawnił kontrakty na blisko 14 jednostek tego typu w ciągu jednego dnia.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.