• <
siemens_gamesa_2022

Korea Południowa: Udana próba rodzimego systemu obrony przeciwrakietowej L-SAM

gm

22.11.2022 10:10 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Korea Południowa: Udana próba rodzimego systemu obrony przeciwrakietowej L-SAM

Partnerzy portalu

Korea Południowa: Udana próba rodzimego systemu obrony przeciwrakietowej L-SAM - GospodarkaMorska.pl

Sukcesem zakończyła się próba zestrzelenia pocisku przy użyciu opracowywanego przez Koreę Południową systemu L-SAM, który ma wejść w skład tarczy antyrakietowej chroniącej kraj przed zagrożeniem z Korei Północnej – podała we wtorek agencja Yonhap.

W ostatnich tygodniach rząd w Pjongjangu nasilił próby rakietowe i groźby nuklearne. W ubiegłym tygodniu wystrzelił międzynarodowy pocisk balistyczny, najprawdopodobniej typu Hwasong-17, który ma wystarczający zasięg, by uderzyć w kontynentalne terytorium USA.

Południowokoreańska agencja rozwoju uzbrojenia ADD planuje ukończenie prac nad systemem do 2024 roku, rozpoczęcie masowej produkcji w 2026 roku i rozmieszczenie elementów systemu najwcześniej w 2027 roku.

Pociski ziemia-powietrze dalekiego zasięgu L-SAM mają służyć do zestrzeliwania rakiet balistycznych na wysokości 50-60 kilometrów, podobnie jak amerykański system obrony przeciwrakietowej THAAD – przekazał Yonhap.

W osobnym komunikacie administracja zaopatrzenia południowokoreańskiej armii poinformowała o planach rozwoju rodzimego systemu zakłócającego działanie dronów. Projekt o nazwie Block-I ma się rozpocząć jeszcze w listopadzie i kosztować 24,4 mld wonów (17,9 mln USD).

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.