• <

Korea Północna wystrzeliła międzykontynentalny pocisk balistyczny

gm

18.11.2022 06:13 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Korea Północna wystrzeliła międzykontynentalny pocisk balistyczny

Partnerzy portalu

Korea Północna wystrzeliła międzykontynentalny pocisk balistyczny - GospodarkaMorska.pl
Wybrzeże wyspy Hokkaido. Fot. 663highland, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons

Korea Północna przeprowadziła w piątek test międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM), który spadł u wybrzeży Japonii - poinformowała armia Korei Południowej i japoński minister obrony Yasukazu Hamada.

Pocisk osiągnął wysokość 6000 m, przeleciał ok. 1000 km i spadł do morza w japońskiej wyłącznej strefie ekonomicznej, około 200 km na zachód od niezamieszkanej wyspy Oszima w północnej prefekturze Hokkaido.

"Wydaje się, że pocisk balistyczny wystrzelony przez Koreę Północną spadł do naszej wyłącznej strefy ekonomicznej w pobliżu Hokkaido" -powiedział japoński premier Fumio Kishida. Dodał, że japońska obrona powietrzna nie próbowała zniszczyć rakiety w locie i podkreślił, że próby rakietowe Pjongjangu są "całkowicie nie do przyjęcia".

Korea Płn. wystrzeliła w tym roku ponad 30 pocisków różnego rodzaju, ale test międzykontynentalnej rakiety balistycznej przeprowadziła po raz drugi. Poprzedni miał miejsce 3 listopada.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.