• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Japonia, USA i Korea Południowa przeprowadzą manewry na Morzu Japońskim

gm

29.09.2022 09:06 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Japonia, USA i Korea Południowa przeprowadzą manewry na Morzu Japońskim

Partnerzy portalu

Japonia, USA i Korea Południowa przeprowadzą manewry na Morzu Japońskim - GospodarkaMorska.pl

Marynarki wojenne Japonii, Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej przeprowadzą w piątek wspólne manewry - poinformowały Japońskie Morskie Siły Samoobrony. Ćwiczenia odbędą się na Morzu Japońskim.

W Korei Płd. przebywa wiceprezydent USA Kamala Harris, aby - jak sama powiedziała - "wzmocnić siłę sojuszu" obu krajów. W Seulu spotkała się z południowokoreańskim prezydentem Jun Suk Jeolem. W planach wiceprezydent Harris jest odwiedzenie strefy zdemilitaryzowanej, oddzielającej od siebie dwa koreańskie państwa.

U wschodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego trwają kończące się w czwartek wspólne ćwiczenia sił morskich USA i Korei Płd. W niedzielę Korea Północna, która skrytykowała manewry, uznając je za dowód wrogich zamiarów dwóch krajów, wystrzeliła pocisk balistyczny krótkiego zasięgu w kierunku Morza Japońskiego, a następnie w środę odpaliła jeszcze dwa takie pociski.

W czwartek w Seulu wiceprezydent Harris ma wygłosić przemówienie potępiające próby rakietowe Pjongjangu.

Fot. Depositphotos


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.