• <

Ruszają zapisy na BCT Gdynia Marathon 2015

01.07.2015 13:00 Źródło: własne
Strona główna Ruszają zapisy na BCT Gdynia Marathon 2015
Ruszają zapisy na BCT Gdynia Marathon 2015 - GospodarkaMorska.pl

Wczoraj ruszyły zapisy na wyścigi OPEN i SPLASH rozgrywane w ramach BCT Gdynia Marathon 2015. Na entuzjastów pływania czeka 170 miejsc. Jeśli tylko pogoda pozwoli, wszystkie wyścigi rozegrane zostaną w tym roku tego samego dnia, 22 sierpnia.

W ramach wyścigu OPEN BCT Gdynia Marathon 2015 odbędzie się finał Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych, dlatego też 40 miejsc jest zarezerwowanych dla uczestników tych zawodów. W tym roku BCT Gdynia Marathon zostanie przeprowadzony w nowej formule pozwalającej na rozegranie do sześciu wyścigów praktycznie w tym samym czasie. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, Maraton Hel – Gdynia (20,5 km), wyścig OPEN (2950 m), wyścig SPLASH dla dzieci (200m) oraz sztafety (4x200m) odbędą się 22 sierpnia.

Jeśli przewidywane na podstawie prognoz krótkoterminowych warunki na morzu 22.08.2015 będą zbyt trudne, Maraton Hel-Gdynia rozegrany zostanie 21 lub 23 sierpnia.
 
- Od początku istnienia imprezy chcieliśmy by spełniała dwojaką funkcję. Zależy nam na wysokim poziomie sportowym, który pozwoli uczestniczkom Maratonu Hel – Gdynia pokonać ten trudny dystans w jak najkrótszym czasie. Jednocześnie chcemy by mogli w niej brać udział nie tylko zawodowcy ale wszyscy, którzy chcą zmierzyć się z morzem. Wierzę, że formuła zawodów, jaką w tym roku proponujemy pozwoli wszystkim kochającym pływanie znaleźć w Gdyni miejsce dla siebie – powiedział Krzysztof Szymborski, prezes Bałtyckiego Terminala Kontenerowego.
 
Przy przyjmowaniu zawodników obowiązuje zasada kolejności zgłoszeń, dlatego warto jak najszybciej zarejestrować się na stronie http://www.pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=642 i uiścić opłatę startową potwierdzającą zgłoszenie.
 
Sponsorem głównym wydarzenia jest Bałtycki Terminal Kontenerowy.

Dziękujemy za wysłane grafiki.