• <
gryfia_70lat

Projekt terminalu TotalEnergies Mozambik LNG ma być wznowiony w ciągu 18 miesięcy

31.08.2021 00:19 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Projekt terminalu TotalEnergies Mozambik LNG ma być wznowiony w ciągu 18 miesięcy

Partnerzy portalu

Projekt terminalu TotalEnergies Mozambik LNG ma być wznowiony w ciągu 18 miesięcy - GospodarkaMorska.pl
Fot. TotalEnergies

Afrykański Bank Rozwoju (AfDB) uważa, że projekt terminalu LNG firmy TotalEnergies w Mozambiku może wrócić na właściwe tory w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

Agencja Reuters poinformowała, że projekt LNG w Mozambiku o wartości 20 miliardów dolarów może wkrótce wrócić na właściwe tory.

Przypomnijmy, że projekt został wstrzymany z powodu ataku powstańczego. Francuski gigant energetyczny TotalEnergies ogłosił zawieszenie projektu w kwietniu po ataku na miasto Palma. Spodziewane opóźnienie rozwoju w tym czasie wynosiło co najmniej rok.

Prezes AfDB, Akinwumi Adesina, powiedział Reuterowi, że obecne zabezpieczenia zapewnią firmie TotalEnergies i innym powrót. Oczekuje, że sytuacja ustabilizuje się i wróci na właściwe tory w okresie od 12 do 18 miesięcy.

Mozambik LNG to pierwszy lądowy projekt LNG w kraju. Projekt obejmuje zagospodarowanie złóż Golfinho i Atum zlokalizowanych w obszarze Offshore Area 1 oraz budowę dwupokładowej instalacji skraplania o wydajności 13,12 mln ton rocznie.

Total powiedział wcześniej, że spodziewa się rozpoczęcia produkcji do 2024 roku.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.