• <
KONGSBERG_2023

Prezes PKN Orlen: Budowa farmy wiatrowej na Bałtyku rozpocznie się w 2024 roku

07.07.2020 13:50 Źródło: ISB News
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Prezes PKN Orlen: Budowa farmy wiatrowej na Bałtyku rozpocznie się w 2024 roku

Partnerzy portalu

Prezes PKN Orlen: Budowa farmy wiatrowej na Bałtyku rozpocznie się w 2024 roku  - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

 Przedłużający się proces wyboru partnera do projektu budowy farmy wiatrowej na Bałtyku nie wpłynie na przesunięcie realizacji całej inwestycji, która ruszy w 2024 roku, zapewnił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

"Myśleliśmy, że wcześniej wyłonimy partnera w projekcie offshore, ale trzeba mieć znacznie szerszą wizję. Chcemy pozyskać partnera nie tylko do tej jednej inwestycji, ale takiego, który umożliwi nam uczestnictwo także w innych projektach. Dlatego negocjacje jeszcze potrwają" - powiedział Obajtek dziennikarzom w trakcie otwarcia farmy wiatrowej w Przykonie.

Zapewnił jednocześnie, że cały proces inwestycyjny się przez to nie wydłuży, a budowa zgodnie z harmonogramem ruszy w 20204 roku.

Prezes Orlenu podkreślił również, że trwają rozmowy na temat wspólnego obszaru przy realizacji morskiej farmy wiatrowej z Polską Grupą Energetyczną, która również realizuje tego typu projekt.

"Pracujemy nad logistyką, kwestią portu, montażu czy wspólnych przyłączy" - wymienił.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.