• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Premier Ukrainy podkreślił, że blokada granicy nie ma sensu, a 90% eksportu kraju jest wysyłane morzem

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Premier Ukrainy podkreślił, że blokada granicy nie ma sensu, a 90% eksportu kraju jest wysyłane morzem

Partnerzy portalu

Blokowanie granicy przez polskich rolników jest pozbawione sensu; 90 proc. naszego eksportu płynie morzem, a drogą lądową wysyłane jest jedynie 5 proc. – oświadczył w poniedziałek premier Ukrainy Denys Szmyhal.

„Blokowanie granicy przez polskich rolników jest dziś absolutnie pozbawione sensu, dlatego że ponad 90 proc. naszego eksportu płynie morzem albo przez dunajskie porty, a mniej niż 5 proc. transportowane jest drogą lądową” – powiedział na konferencji prasowej w Kijowie.

Szef ukraińskiego rządu przypomniał, że zaproponował stronie polskiej pięć kroków na rzecz rozwiązania problemu blokad, i powiedział, że polski rząd je rozpatruje.

„Mam nadzieję, że polscy rolnicy rozumieją, że przyczynę ich nieszczęść upatrujemy bez wątpienia w eksporcie zbóż i produktów rolniczych z Rosji i Białorusi” – stwierdził Szmyhal. (PAP)

jjk/ akl/

Fot. Depositphotos

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.