• <

Prom Marco Polo już na trasie. Dodatkowe możliwości na trasie pomiędzy Szwecją a Litwą

ew

30.01.2020 08:29 Źródło: promyskat.pl
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Prom Marco Polo już na trasie. Dodatkowe możliwości na trasie pomiędzy Szwecją a Litwą

Partnerzy portalu

Prom Marco Polo już na trasie. Dodatkowe możliwości na trasie pomiędzy Szwecją a Litwą - GospodarkaMorska.pl

Pozyskany niedawno przez TT-Line prom Marco Polo jest już na trasie. Jednostka obsługuje popularne połączenie Trelleborg-Kłajpeda. Statek pozwoli przewoźnikowi na znaczące podniesienie podaży na popularnej trasie.

Uruchomienie nowego promu otwiera wiele możliwości przed niemieckim przewoźnikiem. Dzięki temu znacząco zwiększy się częstotliwość wykonywania kursów na linii uruchomionej przez armatora zaledwie w zeszłym roku. Do tej pory promy TT-Line kursowały na tej trasie tylko raz w tygodniu. Od teraz będą to aż cztery rejsy w tygodniu.

Marco Polo został niedawno pozyskany przez TT-Line od grupy Onorato Armatori. Po sfinalizowaniu transakcji jednostka została przekazana specjalistom z Gdańska. Tam prom przez wiele tygodni przechodził modernizację oraz był dostosowywany do wymagań niemieckiego operatora. W polskiej stoczni zwiększono m.in. jego powierzchnię ładunkową (w tym celu przebudowano pokład numer 7), a także zamontowano płuczki spalin. Podjęto też decyzję o zmianie jego nazwy. Jednostka ro-ro była wcześniej eksploatowana pod nazwą Barbara Krahulik.

„Rozwój floty TT-Line o jednostkę Marco Polo to efekt rosnącego zapotrzebowania na usługi transportowe w obszarze Morza Bałtyckiego” - powiedział Bernhard J. Termühlen z TT-Line.

Wyprodukowany w 1993 r. w Holandii prom może obecnie przyjąć na swój pokład 215 pasażerów, którzy mogą znaleźć zakwaterowanie w 78 kabinach. Dysponuje też trzema pokładami do przewozu pojazdów. Jego powierzchnia ładunkowa wynosi 1780 metrów.

Źródło:
promyskat.pl

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.