• <

Odfjell Terminals pozyskało 250 mln dolarów pożyczki

PMK

25.03.2020 21:04 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Odfjell Terminals pozyskało 250 mln dolarów pożyczki

Partnerzy portalu

Odfjell Terminals pozyskało 250 mln dolarów pożyczki - GospodarkaMorska.pl

Odfjell Terminals US (OTUS), będą własnością Odfjell SE i kanadyjskiego Northleaf Capital Partners, pozyskała 5-letni kredyt o wartości 250 mln dolarów.

Pożyczka ma na celu refinansowanie istniejącego zadłużenia i finansowanie inwestycji w istniejącą infrastrukturę i nowe projekty rozwojowe. Instrument obejmuje również potencjalne dodatkowe finansowanie możliwości wzrostu na większą skalę.

- Jest to ważny kamień milowy dla naszego portfela terminali w USA, ponieważ pozycjonuje firmę do rozszerzenia zasięgu terminalu w Houston, jednym ze kluczowych węzłów petrochemicznych na świecie. Finansowanie zapewnia, że OTUS może skorzystać z możliwości wzrostu - powiedział dyrektor finansowy Odfjell, Terje Iversen.

Dodał także, że czas finansowania świadczy o „dobrych perspektywach dla amerykańskich terminali”.

W ciągu ostatnich miesięcy Odfjell współpracował z partnerami JV w USA i Antwerpii w celu modernizacji i automatyzacji swoich terminali, a także zwiększenia wydajności.

Firma szacuje, że jej nakłady inwestycyjne na następne dwa lata wyniosą 64 mln USD, z czego 32 mln USD jest związane ze wzrostem, a 32 mln USD związane jest z nakładami na utrzymanie.

Dział terminali naftowych Odfjell SE obejmuje sześć obiektów, w tym w Belgii, Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej i Chinach.

Portfolio firmy w USA obejmuje Odfjell Terminals Houston, zlokalizowane w pobliżu wejścia do kanału statków w Houston, o łącznej pojemności 379 981 m3 i dwa doki dla statków głębinowych oraz Odfjell Terminals Charleston.

Obiekt w Charleston jest obsługiwany przez Odfjell Terminals Houston od 2013 roku. Terminal znajduje się nad rzeką Cooper w Charleston, ma pojemność magazynową 79 253 m3 i jedno miejsce do cumowania tankowców i barek.

W swoim raporcie za 2019 r. Odfjell ujawniło, że po wyjściu Lindsay Goldberg z Azji firma może rozważyć kupno udziałów w terminalach w Chinach. Firma oczekuje, że proces wyjścia LG zostanie zakończony w nadchodzących kwartałach.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.