• <

Maersk wchodzi mocniej na rynek logistyczny z zakupem amerykańskiej firmie magazynowej

PMK

20.02.2020 01:54 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Maersk wchodzi mocniej na rynek logistyczny z zakupem amerykańskiej firmie magazynowej

Partnerzy portalu

Maersk wchodzi mocniej na rynek logistyczny z zakupem amerykańskiej firmie magazynowej - GospodarkaMorska.pl

Duńska grupa żeglugowa A.P. Moller-Maersk poinformowała w środę, że zgodziła się zakupić amerykański firmę magazynowania i dystrybucji Performance Team w ramach planów dostarczania bardziej spersonalizowanych rozwiązań logistycznych.

Maersk powiedział, że wartość umowy wynosi 545 milionów USD, w tym zobowiązania z tytułu leasingu wynoszą około 225 milionów USD.

Największa na świecie firma zajmująca się transportem kontenerowym dąży do zwiększenia swoich zysków z operacji logistyki śródlądowej i działalności pozamorskiej. W 2018 roku działalność związana z transportem oceanicznym stanowiła prawie 80% podstawowych dochodów koncernu.

- Wzmocni to naszą zdolność do dostarczania produktów i rozwiązań, które spełniają kompleksowe potrzeby naszych klientów w zakresie łańcucha dostaw - powiedział w oświadczeniu Vincent Clerc, dyrektor naczelny Ocean & Logistics w Maersk.

Podczas gdy Maersk transportuje jeden z pięciu kontenerów wysyłanych na morzu, obsługuje transport lądowy z portów do magazynów i centrów dystrybucyjnych dla mniej niż jednej czwartej swoich klientów.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.