• <

Euronav nabył kolejne trzy tankowce VLCC

PMK

12.02.2020 20:02 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Euronav nabył kolejne trzy tankowce VLCC - GospodarkaMorska.pl

Euronav NV, belgijski armator tankowców, zawarła umowę nabycia poprzez odsprzedaż trzech megatankowców (VLCC). Obecnie w stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) w Korei Południowej kończy się budowa tych jednostek.

Zgodnie z informacją trio jest nabywane za łączną cenę zakupu w wysokości 280,5 miliona USD lub 93,5 miliona USD za sztukę. Według spółki przejęcie zostanie w pełni sfinansowane z istniejących pożyczek i zdolności kredytowej.

Dzięki temu posunięciu Euronav planuje zwiększyć siłę operacyjną i zmniejszyć średni wiek floty VLCC firmy.

Statki, które mają zostać wyposażone w skrubery i systemy oczyszczania wody balastowej, zostaną dostarczone w czwartym kwartale 2020 roku i pierwszym kwartale 2021 roku.

- Sytuacja rynkowa dużych tankowców pozostaje solidna, pomimo znacznych przeciwności związanych z działalnością gospodarczą związaną z koronawirusem - powiedział Hugo De Stoop, prezes Euronav.

- Obecne zakłócenia na rynku transportu towarowego pozwoliły nam skorzystać z wcześniej niedostępnych okazji i zapewnienia naszym interesariuszom długoterminowej wartości. Ta transakcja pokazuje naszą elastyczność i zdolność do wykorzystywania szans dzięki silnemu bilansowi i stabilnej pozycji finansowej – dodał.

Pod koniec grudnia 2019 roku firma zajmująca się transportem tankowców zawarła umowę sprzedaży i leasingu zwrotnego dla trzech VLCC zbudowanych w 2008 roku, aby zabezpieczyć gotówkę i zainwestować w młodszy tonaż.

Flota będąca własnością i operowana przez Euronav składa się z 2 statków V-Plus, 42 VLCC, 27 Suezmaxów i 2 statków FSO.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.