• <
gryfia_70lat

Budowa opaski brzegowej w Pogorzelicy trwa

sons

10.06.2020 11:12 Źródło: UMS

Partnerzy portalu

Budowa opaski brzegowej w Pogorzelicy trwa - GospodarkaMorska.pl

Jeszcze do 15 czerwca potrwa budowa nowej opaski brzegowej w Pogorzelicy. Aktualnie odbywają się dostawy kamieni, układana jest już także geowłóknina i sam narzut kamienny.

Później, zgodnie z umową, do 15 września nastąpi przerwa w robotach, które, po wznowieniu, zakończą się w połowie listopada.

Inwestycja jest realizowana w ramach wieloletniego „Programu ochrony brzegów morskich”, a jej wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Hydrobud z Ustronia Morskiego. Koszt inwestycji to niemal 7 milionów złotych.

Umowę na budowę opaski brzegowej w Pogorzelicy 30 marca br. podpisał Wojciech Zdanowicz, Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Opaska brzegowa ma za zadanie przede wszystkim chronić przed erozją wodną, a także wzmagać liniowe umocnienie brzegu rzeki w przypadku rozmaitych zbiorników wodnych.

 

Opaska brzegowa należy do przykładów stosunkowo uniwersalnych obiektów, wchodzących w zakres budownictwa hydrotechnicznego. Ma za zadanie przede wszystkim chronić przed erozją wodną, a także wzmagać liniowe umocnienie brzegu rzeki w przypadku rozmaitych zbiorników wodnych.Opaska brzegowa należy do przykładów stosunkowo uniwersalnych obiektów, wchodzących w zakres budownictwa hydrotechnicznego. Ma za zadanie przede wszystkim chronić przed erozją wodną, a także wzmagać liniowe umocnienie brzegu rzeki w przypadku rozmaitych zbiorników wodnych.

Opaska brzegowa należy do przykładów stosunkowo uniwersalnych obiektów, wchodzących w zakres budownictwa hydrotechnicznego. Ma za zadanie przede wszystkim chronić przed erozją wodną, a także wzmagać liniowe umocnienie brzegu rzeki w przypadku rozmaitych zbiorników wodnych.

Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.