• <
siemens_gamesa_2022

Zarządy Morskich Portów Gdynia i Gdańsk laureatami nagrody „Pomorskie Sztormy”

10.03.2016 13:54 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Zarządy Morskich Portów Gdynia i Gdańsk laureatami nagrody „Pomorskie Sztormy”

Partnerzy portalu

Zarządy Morskich Portów Gdynia i Gdańsk  laureatami nagrody „Pomorskie Sztormy” - GospodarkaMorska.pl

8 marca 2016 r. w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się finałowa gala Pomorskich Sztormów, podczas której ogłoszeni zostali laureaci plebiscytu organizowanego przez "Gazetę Wyborczą Trójmiasto" i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Podczas gali Pomorskich Sztormów poznaliśmy laureatów w dziewięciu kategoriach. W trzech z nich - Inwestycja, Wydarzenie i Sportowiec Roku, zwycięzców wybierali Czytelnicy "Wyborczej", którzy głosowali na kuponach i w internecie. Laureatów pozostałych sześciu kategorii wybierały specjalne kapituły plebiscytu, w skład których wchodzili niezależni eksperci, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, a także dziennikarze "Wyborczej".

W kategorii Biznes Firmą Roku zostały: Zarząd Morskiego Portu Gdynia oraz Zarząd Morskiego Portu Gdańsk. Gdyński port w poprzednim roku zakończył pięć poważnych projektów inwestycyjnych zwiększających możliwości przeładunkowe, natomiast dla portu
w Gdańsku rok 2015 był najlepszy w historii, jeżeli chodzi o przeładunki.

W kategorii Inwestycja Roku, w której nominację otrzymał m. in. projekt „Zagospodarowanie rejonu Nabrzeża Bułgarskiego w Porcie Gdynia”, laureatem została Pomorska Kolej Metropolitalna. Jest to pierwsza w Polsce linia kolejowa zbudowana od podstaw przez samorząd, która połączyła Gdańsk z Kaszubami oraz Trójmiasto z lotniskiem. Wydarzeniem Roku Czytelnicy uznali otwarcie Muzeum Emigracji w Gdyni. Sportowcem Roku został 25-letni Mateusz Mika, lider Lotosu Trefl, z którym był bliski wywalczenia potrójnej korony.

Medal Karty Trójmiasta, czyli nagroda specjalna "Wyborczej", wręczany za działania integrujące trójmiejską metropolię, trafił w ręce Teresy Kamińskiej, twórczyni sukcesów Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wyróżnienie to otrzymują osoby, firmy
i instytucje, które w największym stopniu przyczyniły się do realizacji postulatów Karty Trójmiasta.

To już trzecia w tym roku nagroda dla Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.. Przypominamy, że 12 lutego 2016 r. Prezes Zarządu ZMPG-a S.A. - Janusz Jarosiński zwyciężył w plebiscycie „Osobowość Roku 2015”, w kategorii Biznes, za poprawę atrakcyjności gdyńskiego portu. Z kolei 10 lutego br., w 96 rocznicę zaślubin Polski z morzem, Liga Morska i Rzeczna wyróżniła Prezesa Zarządu ZMPG-a S.A. swoim najwyższym honorowym odznaczeniem, jakim jest Pierścień Hallera, symbolizujący platynowy pierścień wrzucony do wód Zatoki Puckiej przez generała broni Józefa Hallera w dniu 10.02.1920 r.

Zarówno rok ubiegły, jak i początek bieżącego to prawdziwy sztorm nagród dla Portu Gdańsk. Dla przypomnienia, nie dalej jak 2 tygodnie temu Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. został laureatem nagrody Diamenty Polskiej Infrastruktury w kategorii "Efektywność w zarządzaniu".

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.