• <
BOTA_2023

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA laureatem nagrody Sint Sua Praemia Laudi

09.04.2015 12:24 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA laureatem nagrody Sint Sua Praemia Laudi

Partnerzy portalu

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA laureatem nagrody Sint Sua Praemia Laudi - GospodarkaMorska.pl

W dniu 9 kwietnia br. Wojewoda Pomorski - Ryszard Stachurski uhonorował Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA nagrodą Sint Sua Praemia Laudi przyznaną w kategorii gospodarka.

Nagroda od kilku lat jest nadawana przez Wojewodę Pomorskiego osobom lub instytucjom, które wybitnie zasłużyły się dla województwa, aktywnie wspierają rozwój regionu i promują go rozsławiając w całej Polsce i poza jej granicami.

Tym razem medal z łacińską inskrypcją "Sint Sua Praemia Laudi", czyli "Niech chwała ma swą nagrodę" trafił do Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA docenionej za wybitne wyniki osiągnięte w roku 2014.

Wojewoda wyróżnił m.in. rekordową liczbę przeładunków gdańskiego portu zrealizowaną w minionym roku, w tym jego ponadprzeciętne rezultaty w zakresie obsługi towarów z grupy inne masowe, paliwa płynne, zboża oraz kontenery.

Uroczysta gala wręczenia nagród, podobnie jak w roku ubiegłym miała miejsce w Sopockim Belwederku, gdzie z rąk Wojewody medal odebrała Prezes Zarządu ZMPG SA - Pani Dorota Raben.

To wielki zaszczyt dla naszego portu, że jego wysiłki na rzecz rozwoju polskiej gospodarki zostały dostrzeżone. Port Gdańsk to niewątpliwy inkubator polskiej przedsiębiorczości. Dziękuję, ale też i dedykuję tą nagrodę pracownikom naszej firmy, którzy pracują na sukces Portu Gdańsk wraz z operatorami przeładunkowymi generującymi ruch w porcie, ale także wszystkim tym firmom, które nam zaufały lokując swój kapitał na obszarze Portu Gdańsk.

Taka nagroda nobilituje, ale też motywuje i zobowiązuje do dalszych wysiłków na rzecz propagowania dobrej pomorskiej przedsiębiorczości, nad czym nieustannie będziemy pracować dalej. Sint Sua Praemia Laudi- parafrazując tą łacińską maksymę- chwała więc polskim portom- zakończyła Prezes Raben.

Tegoroczni laureaci otrzymali podobne nagrody z rąk Wojewody także w kategorii sprawy społeczne, sport oraz kultura.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.