pc/UŻŚ we Wrocławiu
W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim w czwartek odbyło się XV spotkanie Zespołu ds. Żeglugi na Odrze. Wzięły w nim udział osoby związane z transportem wodnym, hydrotechniką oraz przedstawiciele administracji związanej z gospodarką wodną i żeglugą śródlądową.
Głównym punktem spotkania była prezentacja prof. Linde z Niemiec, wygłoszona w jego imieniu przez Gerharda Ostwalda, pt. „Innowacyjny system transportowy dla Odry”, stanowiąca punkt wyjścia do dalszej dyskusji. W trakcie spotkania poruszono m.in. temat modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej i wynikającej z tego potrzeby współpracy międzynarodowej z Czechami i Niemcami.
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni