• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Chodkiewicz: Budowa trzeciego pasa na A2 pomiędzy Warszawą a Łodzią ruszy zaraz po zakończeniu ustaleń ws. CPK

pc

04.04.2018 14:33 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Chodkiewicz: Budowa trzeciego pasa na A2 pomiędzy Warszawą a Łodzią ruszy zaraz po zakończeniu ustaleń ws. CPK

Partnerzy portalu

Chodkiewicz: Budowa trzeciego pasa na A2 pomiędzy Warszawą a Łodzią ruszy zaraz po zakończeniu ustaleń ws. CPK - GospodarkaMorska.pl

Ministerstwo Infrastruktury planuje, że trzeci pas na autostradzie łączącej Warszawę z Łodzią zostanie wybudowany jeszcze zanim powstanie Centralny Port Komunikacyjny - poinformował PAP wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz. Dodał, że przy okazji zostaną wybudowane na tym odcinku nowe zjazdy.

"Jeżeli chodzi o A2 pomiędzy Strykowem a Warszawą, to powstanie trzeciego pasa jest poza wszelką dyskusją, jest on bardzo potrzebny. Trzeci pas będzie musiał zostać wybudowany przed portem CPK" - powiedział PAP Chodkiewicz.

Dodał, że do uzgodnienia jest tylko kwestia, gdzie będzie zjazd do lotniska, czy będzie jeden, czy wiele zjazdów i jak wpasować się w drogi lokalne, powiązane z lotniskiem.

"Jesteśmy w tej chwili w trakcie rozmów z ministrem Mikołajem Wildem, pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Próbujemy ze zmianami wpisać się w ten nowy olbrzymi projekt" - powiedział.

"Jeżeli to uzgodnimy z ministrem Wildem, możemy ruszać z budową trzeciego pasa autostrady A2" - dodał Chodkiewicz.

Jak przypomniał Chodkiewicz, Baranów, gdzie może powstać Centralny Port Komunikacyjny, znajduje się tuż obok autostrady A2. "Chcemy, aby powstanie trzeciego pasa było z sensem zaplanowane, aby uwzględnić przy tym lokalizację Centralnego Portu Komunikacyjnego" - powiedział wiceminister.

Autostrada między Łodzią a Warszawą – od węzła w Strykowie do węzła w Konotopie ma ok. 90 km długości i została udostępniona kierowcom przed rozpoczęciem Euro 2012.

Dziękujemy za wysłane grafiki.