• <
gryfia_70lat

W Finlandii powstanie nowy terminal LNG

PMK

09.07.2018 19:26 Źródło: własne

Partnerzy portalu

W Finlandii powstanie nowy terminal LNG - GospodarkaMorska.pl

Fińska grupa Wartsila zdobyła wszystkie potrzebne pozwolenia i zaplecze finansowe dla budowy nowego terminalu LNG w porcie Hamina.

Kredyt na inwestycję zapewni bank Skandinaviska Enskilda Banken oraz państwowa firma finansowa Finnvera. Wartsila zdobyła także pozwolenie na budowę dla terminalu: w pierwszym etapie powstanie zbiornik o pojemności 30 tys. m3.

Wszystko postępuje zgodnie z planem i niedługo rozpoczną się prace budowlane. Terminal ma rozpocząć działalność w 2020 roku.

- Nowy terminal LNG w Haminie będzie ważnym dodatkiem do infrastruktury gazowej, ponieważ będzie on nie tylko dostawcą dla przedsiębiorstw i sektora żeglugowego, ale także będzie zasilał sieć dystrybucji gazu Hamina Energy i może być podłączony do sieci gazowej Finlandii  - powiedział Markku Tommiska, prezes Hamina Energy.

- Projekt Hamina jest trzecim terminalem LNG w Finlandii, do którego budowy została zakontraktowana Wartsila, a pozostałe to terminal Manga Tornio i terminal Raahe. Pokazuje to mocne strony firmy w rozwoju i zarządzaniu projektami - skomentował Alexandre Eykerman, wiceprezes LNG Solutions, Wartsila Energy Solutions.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.