PMK
Sztokholmski Port Norvik, która ma zostać otwarty za 2 lata, został już w połowie ukończony. Ukończenie budowy w sumie 1100 metrów nabrzeży planowane jest na wiosnę 2020 roku.
Tak wynika z kontraktu, który podpisały władze Portów Sztokholm z holenderską firmą z grupy Royal Boskalis Westminster. Obiekt powstanie ok. 50 km na południe od stolicy Szwecji. Rocznie będzie w stanie obsłużyć ok. 500 tys. kontenerów i 200 tys. pojazdów.
Głębokość basenów nowego terminala będzie sięgać nawet do 16,5 metrów, co umożliwi zawijanie tam największych kontenerowców, jakie wpływają na Bałtyk. Nieco płytsze będą baseny do obsługi statków ro-ro.
Operatorem obiektu będzie Hutchison Ports, zarządzający 48 terminalami na świecie.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
00:04:15
Największe kontenerowce świata - przegląd
Baltic Hub dołącza do Baltic Ports Organization
Nowe połączenie kolejowe z Baltic Hub do Czech
Chiński ciężarowiec półzanurzalny pobił rekord podczas załadunku offshore
Do floty Maersk dołącza nowy, dwupaliwowy kontenerowiec, Tema Maersk
Port Gdańsk ogłasza przetarg na opracowanie koncepcji zwiększenia głębokości wewnątrzportowego toru wodnego
Z Gdańska towary trafią na Słowację. Uruchomiono połączenie kolejowe