jk
Royal Caribbean Cruises Ltd (RCC) podpisał umowę z firmą NAVTOR, która zainstaluje na pokładach całej floty armatora - 49 statków - innowacyjne rozwiązanie NavBox. Oprogramowanie ma uprościć i poprawić pokładowe procedury nawigacyjne, optymalizując wydajność, bezpieczeństwo i zgodność.
NavBox został wprowadzony na rynek w 2013 roku. Rozwiązanie to automatycznie pobiera, rozprowadza i aktualizuje wszystkie mapy i publikacje nawigacyjne statków, co ma wpływa na skrócenie czasu administrowania, przy jednoczesnym zapewnieniu najnowszych, zgodnych z nimi wykresów. Może być zainstalowane na komputerze lub dostarczane jako odrębny moduł, który łączy się z ECDIS (Electronic Chart Display and Information System) statku i automatycznie pobiera najnowsze dane nawigacyjne.
Pełny zakres umowy obejmuje dostarczanie wszystkich oficjalnych cyfrowych map i publikacji do statków RCC pływających pod różnymi banderami: Royal Caribbean International, Celebrity Cruises, Cruisers TUI, Pullmantur, Azamara Club Cruises i Skysea. Rozwianie trafi również na pokład Symphony of the Seas, który wejdzie do eksploatacji 21 kwietnia 2018 r.
Port Gdynia ze wzrostem przeładunków po pierwszym półroczu
Nowy kontenerowiec pod francuską banderą dołącza do floty CMA CGM
Polferries tajemniczo tłumaczy zwolnienie prezesa: rozdzielenie odpowiedzialności
Port w Kołobrzegu na razie bez przebudowy wejścia. Czy MON przekaże miastu swoje nabrzeża?
Zawarto kluczową umowę w związku z planowaną budową tunelu pod Odrą
Kraje Bliskiego Wschodu rozwijają nowe szlaki kolejowe, by ominąć Cieśninę Ormuz
Logistyczne bajpasy Cieśniny Ormuz. Armatorzy, logistycy i operatorzy terminali zbudowali alternatywne kanały logistyczne [ANALIZA]