• <
port_rezerwa_mega_1100_200

Rola portu morskiego w rozwoju regionu – konferencja naukowa

20.01.2016 06:17 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Rola portu morskiego w rozwoju regionu – konferencja naukowa
Rola portu morskiego w rozwoju regionu – konferencja naukowa - GospodarkaMorska.pl

Zakład Organizacji i Zarządzania Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Morski zapraszają do udziału w konferencji naukowej:


Port morski jako lokalny i regionalny biegun wzrostu gospodarczego
21 stycznia 2016 r. (czwartek)
Stara Rzeźnia, Centrum Kultury Euroregionu
ul. Wendy 14 (na Łasztowni), Szczecin
godz. 9.00 (rejestracja od godz. 8.30)

Temat konferencji:
Rola portu morskiego z jego funkcjami przedmiotowymi (transportową, handlową, przemysłową i logistyczno-dystrybucyjną) i przestrzennymi (miastotwórczą, miejską, regionotwórczą i regionalną) w stymulowaniu wzrostu gospodarczego regionu.


Celem konferencji jest pokazanie portu morskiego jako przestrzeni społeczno-gospodarczej o szerokim oddziaływaniu na otoczenie, w której zachodzi szereg różnych procesów gospodarczych i społecznych. Intencją organizatorów jest wskazanie, że port morski to nie tylko statki, samochody czy wagony i ładunki różnego typu, ale de facto platforma logistyczna, gdzie szeroki wachlarz usług spedycyjno-logistycznych wzbogacony jest różnoraką produkcją. Organizatorom zależy na przyczynieniu się do zmiany postrzegania portu morskiego z typowego węzła transportowego na integralny element ładu społecznego i gospodarczego miast, metropolii i regionów stymulującego ich rozwój i ogniskującego w swojej przestrzeni szereg procesów gospodarczych oddziaływujących na otoczenie i przyczyniających się do jego rozwoju.
 
Konferencja będzie również okazją do spotkania środowiska gospodarczego i naukowego. Oprócz naukowego charakteru będzie miejscem prezentacji praktycznych zagadnień związanych z funkcjonowaniem portu jako całości, jak i przedsiębiorstw działających w jego przestrzeni. Organizatorzy liczą, że prezentacje te zobrazują istotę działania współczesnych przedsiębiorstw sektorów: usługowego i produkcji wykorzystujących w swoim działaniu przestrzeń portu morskiego.

Szczegóły dostępne na stronie internetowej: www.portymorskie.am.szczecin.pl

Patronat honorowy nad konferencją objął Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk i prorektor ds. nauki Akademii Morskiej w Szczecinie dr hab. inż. Artur Bejger.

Organizatorem konferencji jest Zakład Organizacji i Zarządzania Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Morski.
Przewodniczącym Komitetu Naukowego - dr inż. Andrzej Montwiłł, Akademia Morska w Szczecinie Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego - dr inż. Oliwia Pietrzak, Akademia Morska w Szczecinie.                                      

Konferencja powstaje zarówno przy współudziale stowarzyszeń grupujących przedsiębiorstwa działające w portach naszego regionu, jak i współudziale niektórych zarządów tychże portów. Konferencję wsparły: Biura Promocji Żeglugi Morskiej Bliskiego Zasięgu, Zarząd Morskiego Portu Police Sp. z o.o., EuroAfrica Services Ltd. Sp. z o.o. Oddział w Polsce, studenckie Koło Naukowe Logistyki i Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie. Współpracę zadeklarowały również: Rada Interesantów Portu Szczecin, Zachodniopomorski Oddział Krajowej Izby Gospodarki Morskiej czy też Zarząd Morskiego Portu Kołobrzeg Sp. z o.o.

Organizatorzy liczą na współpracę i wsparcie ze strony kolejnych przedsiębiorstw i ludzi gospodarki morskiej.  

Bollore Logistics
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 38925,00 $ tona 0,13% 21 paź
 Cynk 3584,00 $ tona 0,03% 21 paź
 Aluminium 3013,00 $ tona -1,66% 21 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.