• <
ATC_CARGO_TOP

Port w Antwerpii ustanowił nowego przedstawiciela na Europę Środkową i Wschodnią

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port w Antwerpii ustanowił nowego przedstawiciela na Europę Środkową i Wschodnią
Port w Antwerpii ustanowił nowego przedstawiciela na Europę Środkową i Wschodnią - GospodarkaMorska.pl

pc

24.03.2017 Źródło: własne

Port w Antwerpii (Antwerp Port Authority) poszerzył sieć swoich przedstawicieli za granicą o nowego przedstawiciela na Europę Środkową i Wschodnią. Od 1 marca port w Antwerpii reprezentuje na rynkach lokalnych w Republice Czeskiej, na Słowacji i w Polsce Martin Hubeňák. Jednym z jego wielu zadań będzie zwiększenie rozpoznawalności marki portu w Antwerpii i poszerzenie sieci połączeń kolejowych między portem w Antwerpii i wymienionymi krajami Europy Środkowej i Wschodniej. Pomogą mu w tym jego doświadczenia na stanowisku menedżera projektu, które zajmował w spółce DB Schenker, i dyrektora logistyki, które zajmował w spółce Vítkovice Steel.

Znaczenie Europy Środkowej i Wschodniej

Republika Czeska, Słowacja i Polska są od roku 2004 członkami Unii Europejskiej. W ostatnich latach wielkość inwestycji zagranicznych w tych krajach znacznie wzrosła. Powodem tego jest fakt, że duża część produkcji, wymagającej pod względem siły roboczej, została przeniesiona z Europy Zachodniej do Europy Wschodniej. To sprawia, że wzrasta eksport i import w obszarze, który znajduje się na strategicznych skrzyżowaniach między korytarzem zachodnio-wschodnim i północno-południowym.

Szanse dla Antwerpii

Obecnie port w Antwerpii nie jest dostatecznie znany w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, mimo tego, że wydajność i usługi tego portu mogą być dla lokalnych podmiotów działających w danych branżach bardzo korzystne. Pogłębienie świadomości o marce portu w Antwerpii oraz stworzenie efektywnych i regularnych produktów intermodalnych powinno umożliwić obsługę oczekiwanego wzrostu ilości przewożonych towarów, zarówno na terenie Europy Środkowej i Wschodniej, jak również portu w Antwerpii.
W drodze do tego celu aktywną rolę będzie odgrywał nowy przedstawiciel portu Martin Hubeňák. Do jego obowiązków będzie też należało utrzymywanie regularnych kontaktów z lokalnymi podmiotami działającymi w danych branżach oraz zapewnienie wymiany informacji między nimi i portem w Antwerpii.

Przedstawiciel portu

Port w Antwerpii znalazł w Martinie Hubeňáku idealną osobę, która będzie wykonywała wszystkie te funkcje. Oprócz jego kompetencji w dziedzinie handlu i odpowiednich doświadczeń w przemyśle kolejowym, może korzystać z bogatych doświadczeń w logistyce, które zyskał na stanowisku dyrektora logistyki zajmowanym w spółce Vitkovice Steel, będącej jednym z wiodących producentów stali w Republice Czeskiej. Podczas kariery zawodowej Hubeňák zbudował rozległą sieć kontaktów i relacji, które będą pomocne w jego nowej funkcji przedstawiciela portu. Jego biuro znajduje się w Republice Czeskiej, w pobliżu granicy z Polską i Słowacją. Można się z nim skontaktować za pośrednictwem e-maila wysłanego na adres: martin.hubenak@portofantwerp.com, lub telefonicznie pod numerem + 420 601 575 629.

Port w Antwerpii w drugim kwartale tego roku ustanowi kolejnego przedstawiciela, który obejmie rynek austriacki i węgierski.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
MIĘDZYNARODOWA DROGA WODNA E70
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32925,00 $ tona -0,77% 15 cze
 Cynk 2986,00 $ tona -1,87% 15 cze
 Aluminium 2458,00 $ tona -1,84% 15 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.