• <
BOTA_2023

PKP Cargo podpisało kolejną umowę kredytową

26.12.2015 08:41 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski PKP Cargo podpisało kolejną umowę kredytową

Partnerzy portalu

PKP Cargo podpisało kolejną umowę kredytową - GospodarkaMorska.pl

PKP Cargo podpisało umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju w sprawie uzyskania kredytu inwestycyjnego o wartości 100 mln euro. To kolejne umowa, która zapewni spółce możliwość finansowania inwestycji niezbędnych do realizacji strategii CARGO’20.

- Podpisanie umowy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju to potwierdzenie wiarygodności PKP  Cargo. Przyjęliśmy na najbliższe lata ambitne cele, które osiągniemy jedynie poprzez realizację kluczowych inwestycji. Grupa PKP Cargo jest międzynarodowym graczem, który dzięki dobremu zabezpieczeniu finansowemu ma szansę na dalszy rozwój – powiedział cytowany w komunikacie członek zarządu PKP Cargo ds. finansowych, Łukasz Hadyś.

Środki uzyskane z kredytu będą mogły być wykorzystane na realizację nowej strategii spółki, w tym na wzmocnienie pozycji spółki, jako zintegrowanego operatora logistycznego o międzynarodowym zasięgu.

W listopadzie spółka  podpisała umowy na kredyty inwestycyjne o łącznej wartości 1,1 mld zł z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Bankiem Pekao SA.

Przyjęta pod koniec października strategia Spółki na lata 2016-2020 to cztery filary. Ekspansja w kraju i za granicą na bazie zintegrowanych usług logistycznych nie obędzie się bez inwestycji. Zabezpieczenie finansowe w postaci linii kredytowej daje nam pewność, że będziemy mogli wykorzystać wszystkie szanse, jakie staną przed PKP CARGO i skutecznie realizować zamierzone cele. Środki te pomogą nam wzmocnić pozycję PKP CARGO na arenie międzynarodowej.

Strategia CARGO’20 zakłada przemianę PKP CARGO z przewoźnika kolejowego działającego głównie na rynku polskim w wiodącego operatora logistycznego aktywnego w rejonie Europy Środkowej i Południowej. Cztery filary strategii to CARGO Lider (rozwój na rynku macierzystym), CARGO International (wzmocnienie pozycji międzynarodowej, wykonywanie ok. 20 proc. przewozowej poza granicami kraju wobec obecnych 2 proc. dzięki strategicznym aliansom i przejęciom), CARGO Intermodal (pozycja wiodącego operatora przewozów intermodalnych w rejonie Europy Środkowej) oraz CARGO Connect (integracja usług logistycznych o zasięgu międzynarodowym w ramach Grupy PKP CARGO).

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.