• <
smartre_2023

OT Logistics chce budować korytarz logistyczny od Bałtyku po Bliski Wschód

PMK

25.01.2016 11:36 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski OT Logistics chce budować korytarz logistyczny od Bałtyku po Bliski Wschód

Partnerzy portalu

OT Logistics chce budować korytarz logistyczny od Bałtyku po Bliski Wschód - GospodarkaMorska.pl

Część planów spółki OT Logistics wyjawił w rozmowie z portalem WNP Zbigniew Nowik, prezes firmy. Największy krajowy operator w portach morskich ma ambicje stworzenia korytarza logistycznego od Bałtyku aż do Bliskiego Wschodu.

W krajowych portach Nowik zauważa duży potencjał w przeładunkach towarów rolnych i kolejne projekty, w tym budowa terminalu agro w Porcie Gdańsk.

- Naszym celem jest też rozwijanie śródlądowego połączenia Morze Bałtyckie – Morze Adriatyckie – podkreśla Nowik w rozmowie z WNP. - Ważnym krokiem było nabycie przez OT Logistics w ubiegłym roku 22 proc. udziałów w porcie Rijeka. Chcemy ten korytarz wydłużyć do krajów skandynawskich i na Bliski Wschód Ostatnio bardzo ciekawym rynkiem do włączenia w ten układ stał się Iran – dodaje prezes.

Grupa ma silną pozycję w żegludze śródlądowej na rynku niemieckim i wschodnim. To efekt obranej strategii, która zakładała wyjście z kraju z usługami. Powodem była pogarszająca się infrastruktura rzeczna w Polsce, co uniemożliwiało dalszy rozwój spółki. Ówczesna Odratrans mocno konkurowała ze spółką Deutsche Binnenreederei.

- Konkurencję tę wygraliśmy dzięki pracowitości, elastyczności i rozwiązaniom organizacyjnym, co pozwoliło nam przejąć DB – podkreśla Nowik. - Nastąpiła wymiana doświadczeń, przejęliśmy też kulturę pracy od partnera niemieckiego, a wymieszanie tych doświadczeń skutkuje tym, że mamy bardzo dobrą, zyskowną firmę.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.