• <
gryfia_70lat

Niesamowity projekt! ABB testuje elektryczną taksówkę wodną (wideo)

PMK

17.04.2018 19:35 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Niesamowity projekt! ABB testuje elektryczną taksówkę wodną (wideo)

Partnerzy portalu

Niesamowity projekt! ABB testuje elektryczną taksówkę wodną (wideo) - GospodarkaMorska.pl

SeaBubbles to prawdziwie futurystyczny projekt. Bezemisyjna taksówka wodna właśnie odbyła testy pokazowe na Jeziorze Genewa w Szwajcarii. Ten pojazd to krok milowy w rozwoju nowych form ekologicznego transportu, które przy tym odciążają tradycyjny ruch w miastach.

Taksówka wodna niedługo zostanie wyposażona w specjalny system OCTOPUS autorstwa ABB. Będzie on zbierał wszelkie dane z jednostki, by poprawić jej wydajność w czasie pływania.

Rozwój tego projektu był wspierany przez kantonalne władze Genewy i Departament Energii, Transportu i Rolnictwa (DETA), reprezentowany przez radnych stanowych Luca Barthassata i Pierre'a Maudeta. Zaplecze technologiczne zapewniła firma ABB. Dalsze testy będą kontynuowane w nadchodzących miesiącach.
 
System ABB OCTOPUS zostanie wdrożony w ramach projektu pilotażowego rozpoczynającego się na początku maja. Umożliwi ABB dostarczanie danych w czasie rzeczywistym do centrum kontrolnego SeaBubbles, obejmującego praktycznie każdy aspekt operacyjności statku.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.