• <
BOTA_2023

Lukoil sprzedaje terminal w Rotterdamie

06.04.2015 05:46 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Spółka Litasco, wyłączny przedstawiciel Lukoila zajmujący się międzynarodowym handlem ropą i paliwami, poinformowała o podpisaniu porozumienia w sprawie sprzedaży terminalu paliwowego w rejonie portów Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia (ARA).

Porozumienie podpisane zostało wspólnie z holenderskim partnerem joint-venture Litasco, firmą Burando Maritime Services. Przewiduje ono sprzedaż 100 proc. udziałów terminalu Service Terminal Rotterdam (STR) na rzecz firmy iCON Infrastructure Partners II. Transakcja jest na etapie wyłącznych negocjacji z tym partnerem. Strony spodziewają się, że jej zamknięcie powinno nastąpić do końca kwietnia 2015 roku.

STR to nowoczesny terminal paliwa bunkrowego, strategicznie zlokalizowany w porcie Rotterdam, o pojemności 242 tys. m sześc., podzielonej na dwa zespoły zbiorników i nabrzeżu o łącznej długości 450 metrów. Projekt budowy terminalu został zrealizowany przez powstałe w 2003 roku joint-venture Litasco i Burando Maritime Services.

Zgodnie z porozumieniem i strategią rozwoju Litasco, spółka-córka Lukoila pozostanie głównym użytkownikiem terminalu STR na podstawie długoterminowego kontraktu.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.