• <
siemens_gamesa_2022

Rozwija się LOTOS Kolej

22.03.2016 11:18 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Rozwija się LOTOS Kolej - GospodarkaMorska.pl

Ostatni rok był wyjątkowy dla Zakładu Przewozów Południe LOTOS Kolej. Dzięki zaangażowaniu pracowników przez bocznicę spółki w Czechowicach-Dziedzicach przejechało 1 700 000 ton towarów. W miniony piątek, 18 marca odbyło się uroczyste oddanie nowych pomieszczeń biurowych, przecięcia wstęgi dokonał osobiście prezes Henryk Gruca.

– W ciągu 12 lat swojej działalności wydział LOTOS Kolej w Czechowicach-Dziedzicach przekształcił się z lokalnego oddziału przewozowego w Zakład Przewozów Południe, który koordynuje pracę wszystkich naszych wydziałów na południu Polski – we Wrocławiu, Jaśle i samych Czechowicach-Dziedzicach – mówi Henryk Gruca, prezes LOTOS Kolej. – Od 2004 roku ilość pracowników zwiększyła się z 42 do 160 osób. Tylko dzięki ich zaangażowaniu udało nam się uzyskać tak znaczący rozwój przewozów na tym obszarze.

– Czechowice-Dziedzice są południowym oknem na świat dla LOTOS Kolej, naszych klientów ze Śląska i południowej części Europy, w tym zwłaszcza ze Słowacji i Czech. W ostatnim latach nasz wydział odnotowuje wyraźny wzrost przewozów – dodaje Rafał Gawliński, kierownik Zakładu Przewozów Południe.

LOTOS Kolej posiada pięć oddziałów na terenie Polski. Siedziba główna spółki znajduje się w Gdańsku, pozostałe wydziały swoje lokalizacje mają w: Zduńskiej Woli, Wrocławiu, Jaśle i Czechowicach-Dziedzicach.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.