• <
siemens_gamesa_2022

Międzynarodowy Kongres Morski poszedł do Parlamentu Europejskiego

03.12.2015 06:12 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Międzynarodowy Kongres Morski poszedł do Parlamentu Europejskiego

Partnerzy portalu

Międzynarodowy Kongres Morski poszedł do Parlamentu Europejskiego - GospodarkaMorska.pl

Po Sejmie przyszła kolej na Parlament Europejski. Organizatorzy szczecińskiego Międzynarodowego Kongresu Morskiego prezentowali wnioski z tegorocznej edycji w Brukseli.

Dariusz Więcaszek, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie mówił w siedzibie Paramentu Europejskiego o potrzebie spojrzenia na Bałtyk, jako dobro międzynarodowe, o który dbać musi wspólnota międzynarodowa.

- Jeżeli spojrzeć na Odrę, która płynie przez trzy państwa, porty i ich współdziałanie w Europie, korytarze transportowe, ochronę środowiska czy Bałtyk jako miejsce, w którym łowimy ryby i stawiamy elektrownie wiatrowe, to są to wszystko sprawy międzynarodowe. Tego nie można tak naprawdę załatwić na poziomie jednego państwa – mówił Więcaszek.

Dariusz Więcaszek zauważył również, że utworzone w Polsce Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej nie jest w stanie sprostać wszystkim morskim wyzwaniom. - Czy ono obejmie swoim działaniem wszystkie problemy tej dziedziny? Nie jestem do końca przekonany, ponieważ problemy związane z branżą morską są bardzo szerokie, od ministerstwa infrastruktury, do ministerstwa rolnictwa, nie mówiąc o środowisku – powiedział Dariusz Więcaszek.

Dodajmy, że 22 lipca w Sejmie RP odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Gospodarki Morskiej, podczas którego zaprezentowano najważniejsze wnioski i postulaty 3. Międzynarodowego Kongresu Morskiego oraz przekazano ich pełną treść na ręce reprezentantów rządu.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.