• <
BOTA_2023

Kolejni najemcy wynajęli powierzchnie w North-West Logistic Park w Szczecinie

25.09.2015 05:41 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Kolejni najemcy wynajęli powierzchnie w North-West Logistic Park w Szczecinie

Partnerzy portalu

Kolejni najemcy wynajęli powierzchnie w North-West Logistic Park w Szczecinie - GospodarkaMorska.pl

16 500 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej wynajęli kolejni najemcy w North-West Logistic Park w Szczecinie. Ceva Logistics Poland, ShadowLine oraz Animex Foods dołączyli do najemców kompleksu logistycznego. Dodatkową powierzchnię produkcyjną wynajęła firma IQ Metal Polska.

Do grona najemców North-West Logistic Park w Szczecinie dołączyła CEVA Logistic Poland jedna z wiodących na świecie firm specjalizujących się w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Firma CEVA Logistic Poland wynajęła 7 290 mkw. powierzchni  w hali C, gdzie zamierza świadczyć usługi logistyki kontraktowej na najwyższym poziomie. W budowanej hali E firma ShadowLine na powierzchni 3 400 mkw. rozpocznie produkcję i konfekcjonowanie najwyższej jakości produktów osłon słonecznych. Będzie to już szósta firma produkcyjna na terenie parku magazynowo-produkcyjnego, w którym ponad 50 procent powierzchni ma przeznaczenie związane z produkcją. Firma Animex Foods największa na polskim rynku firma mięsna specjalizującą się w produkcji mięsa wieprzowego, drobiowego oraz przetworów mięsnych wynajęła w hali A 2 720 mkw.  IQ Metal Polska  duńska firma, która dostarcza metalowe komponenty i podzespoły do wielu gałęzi przemysłu, świadczy zintegrowane rozwiązania metalowe począwszy od projektowania aż po precyzyjne cięcie laserowe i gięcie blach, wynajęła dodatkową powierzchnię 3 140 mkw. w hali D, stając się największym najemcą w North-West Logistic Park.

Centrum logistyczne North-West Logistic Park oferujące powierzchnie magazynowe i produkcyjne z dostępem do wykwalifikowanych pracowników cieszy się bardzo dużym uznaniem na rynku. Na 14 ha działce powstał kompleks o łącznej powierzchni 64 000 mkw. Cztery hale magazynowo-produkcyjne zostały wybudowane tak, aby spełniały wymagania konkretnego najemcy, wszystkie wyposażone są w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające możliwość wysokiego składowania i wygodnego prowadzenia wszelkich operacji logistycznych oraz produkcyjnych. Jest to pierwszy park logistyczny klasy A, usytuowany w południowo-wschodniej części Szczecina przy ulicy Kniewskiej. Bliskie sąsiedztwo Skandynawii oraz Niemiec, doskonałe skomunikowanie z Europą Zachodnią oraz dostęp do Morza Bałtyckiego sprawiają, że park ma ogromny potencjał. Położenie parku logistycznego w Szczecinie tuż przy dużym węźle komunikacyjnym z dostępem do autostrady A6 uczyniło z tej inwestycji niezwykle atrakcyjne miejsce do lokowania i rozwoju firm szczególnie z branży produkcyjnej z kapitałem skandynawskim. Przy podejmowaniu decyzji o lokowaniu produkcji w parku logistycznym, ważnym czynnikiem dla firm z kapitałem skandynawskim był dostęp do bardzo dobrze przygotowanej i wykwalifikowanej kadry inżynieryjnej oraz pracowników z różnych branż ze znajomością języków obcych. W North-West Logistic Park działalność prowadzą firmy specjalizujące się w produkcji komponentów dla elektrowni wiatrowych. Firma KK Wind Solutions, z główną siedzibą w Danii, posiada ponad 35 letnie doświadczenie w przemyśle wiatrowym i dostarcza systemy sterownicze dla łączenie 60 proc. przybrzeżnych elektrowni wiatrowych na całym świecie. Firma InCom to hiszpański producent komponentów do produkcji elementów dla elektrowni wiatrowych. Wśród najemców znajdują się także takie firmy jak Rohlig Suus Logistics jeden z najszybciej rozwijających się operatorów logistycznych w naszym kraju, My Trendy Phone, Żabka Polska,  Cubic,  PartyDeco oraz HTM.  

W związku z dużym zainteresowaniem powierzchniami najmu przez inwestorów ze Skandynawii planowany jest dalszy rozwój kompleksu logistycznego North-West Logistic Park w Szczecinie. Inwestycja zostanie powiększona o halę E o powierzchni najmu 5 400 mkw., której oddanie do użytkowania nastąpi pod koniec stycznia 2016 roku. W planach jest budowa kolejnych hal F i G, w sąsiedztwie hali A. Łącznie 7 hal zajmie powierzchnię 77 tysięcy metrów kwadratowych na 18 hektarach gruntu. Na 14 hektarowej działce inwestor stworzył nowoczesny park logistyczny oraz prawdziwy park zieleni zakładając 35 000 metrów kwadratowych trawnika, sadząc 100 drzew i 6 000 krzewów. Dookoła obiektu powstała nowoczesna infrastruktura – parkingi oraz zabudowa towarzysząca, obecnie powstaje  kantyna dla pracowników.

Inwestorem North-West Logistic Park w Szczecinie jest spółka North-West Logistic Park Sp. z o.o. należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A.

Finansowanie inwestycji zapewnia spółka Waimea Holding S.A. oraz BOŚ Bank Centrum Korporacyjne w Szczecinie.

Waimea Holding S.A.
Spółka Waimea Holding S.A. z powodzeniem realizuje projekty deweloperskie na terenie całej Polski. Specjalizuje się w budowie kompleksów logistycznych, obiektów typu cargo oraz BTS a także terminali multimodalnych. Obiekty realizuje w wysokim standardzie, oferując bogate wyposażenie. Wieloletnie doświadczenie Grupy Waimea na rynku nieruchomości komercyjnych, profesjonalny zespół, stabilna pozycja oraz obecność w całej Polsce pozwalają na tworzenie optymalnych projektów logistycznych dla klientów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Dynamiczna i konsekwentna realizacja projektów takich jak North-West Logistic Park oraz North-West Logistic Park 1 w Szczecinie, Waimea Logistic Park Korczowa, Waimea Logistic Park Bydgoszcz, Waimea Cargo Terminal w Rzeszowie, a także zaplanowane kolejne inwestycje na terenie Polski są efektem przyjętej koncepcji rozwoju spółki Waimea Holding S.A. Celem Grupy jest budowa na wynajem profesjonalnych obiektów zgodnie z innowacyjnymi rozwiązaniami, również w nietypowych lokalizacjach. Inwestycje lokowane są w obszarach o największym potencjale rozwoju, a dotychczas omijanych przez inwestorów. W planach rozwoju Grupy Waimea są realizacje obiektów deweloperskich na terenie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.