• <
PZT_1100x200_gif_2020

Goodman wynajął w całości Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku i rozpoczyna jego rozbudowę

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Goodman wynajął w całości Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku i rozpoczyna jego rozbudowę
Goodman wynajął w całości Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku i rozpoczyna jego rozbudowę - GospodarkaMorska.pl

PMK

02.06.2016 Źródło: własne

Goodman, globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych, podpisał dwie umowy najmu na łączną powierzchnię 7 800 m2 w Pomorskim Centrum Logistycznym (PCL) położonym w bezpośrednim sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk. Podpisanie nowych umów oznacza, że cała dostępna powierzchnia (51 500 m2) w gdańskim centrum jest obecnie w 100% wynajęta. W odpowiedzi na rynkowy popyt Goodman rozpoczął budowę kolejnego magazynu klasy A o powierzchni 15 800 m2, który zostanie oddany do użytku w III kwartale 2016 r.

Nowe umowy najmu w PCL zostały podpisane z NRF, producentem systemów chłodzących na rynek motoryzacyjny oraz operatorem logistycznym ATC Cargo. Transakcje są potwierdzeniem wysokiej jakości i elastyczności centrum logistycznego we wspieraniu rozwoju klientów Goodman z różnych sektorów gospodarki.

NRF to dotychczasowy klient PCL, który w ramach rozszerzenia współpracy z Goodmanem wynajął 3 485 m2, dzięki czemu łączna powierzchnia najmu osiągnęła ponad 6 500 m2.

– Rosnące zainteresowanie naszymi produktami w regionie Europy Środkowo-Wschodniej skłoniło nas do rozbudowy zaplecza logistycznego. Ze względu na sposób organizacji łańcucha dostaw w skali globalnej, lokalizacja Pomorskiego Centrum Logistycznego w pobliżu portu idealnie odpowiada naszym potrzebom. Dotychczasowa, bardzo udana współpraca z Goodman sprawiła, że bez wahania zdecydowaliśmy się na ponowny wybór PCL – powiedziała Sylwia Rutkowska, Dyrektor Zarządzający w NRF Poland.

ATC Cargo, nowy klient PCL wynajął 4 320 m2 powierzchni magazynowej w celu rozszerzenia swojej działalności.  

– Filarem działalności ATC Cargo jest obsługa ładunków „door to door” z wykorzystaniem transportu morskiego. Z uwagi na koncentrację naszej działalności na terminalu kontenerowym DCT Gdańsk, Pomorskie Centrum Logistyczne było dla nas oczywistym wyborem – powiedział Artur Jadeszko, Prezes Zarządu ATC Cargo.

Łączna powierzchnia Pomorskiego Centrum Logistycznego sięga już 51 500 m2 i jest w 100% wynajęta. Centrum zapewnia powierzchnię logistyczną klasy A dla ośmiu klientów z trzech sektorów:

Motoryzacja: NRF Poland

Handel: Eurocash, czołowy dystrybutor FMCG

Transport i logistyka: ATC Cargo, Kuehne + Nagel, Terramar, Poland Services Transport-Logistyka, Univeg Logistics Poland oraz firma spedycyjna NTA

W odpowiedzi na rynkowy popyt Goodman rozbuduje Pomorskie Centrum Logistyczne o magazyn o powierzchni 15 800 m2, który może zostać podzielony na mniejsze jednostki. Goodman może także dopasować powierzchnię do potrzeb operacyjnych klientów.

– Pomorskie Centrum Logistyczne jest jednym z najważniejszych projektów Goodman w Polsce, wyróżniającym się unikalną lokalizacją obok portu. Czynnik ten przyciąga kolejnych klientów, którzy mogą liczyć na elastyczne podejście z naszej strony i rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Najnowszy etap inwestycji jest zgodny z naszym wyważonym podejściem do nieruchomości i pozwoli nam na dalszy rozwój PCL zaspokajając popyt na nową, najwyższej jakości powierzchnię logistyczną – powiedział Maciej Madejak, Head of Business Development w Goodman.

Lokalizacja Pomorskiego Centrum Logistycznego pozwala klientom łączyć działalność logistyczną i produkcyjną z usługami oferowanymi przez największy głębokowodny port kontenerowy na Bałtyku, zgodnie z koncepcją „port-centric logistics”. Bezpośrednie sąsiedztwo terminalu kontenerowego DCT Gdańsk to również oszczędności wynikające z redukcji kosztów przeładunku, składowania i transportu. Na kolejne korzyści może przełożyć się ustanowienie w wolnego obszaru celnego i specjalnej strefy ekonomicznej.

PCL oferuje również znakomite połączenia drogowe. Trasa Sucharskiego i Południowa Obwodnica Gdańska łączą centrum z autostradą A1 prowadzącą na południe Polski, a także drogami ekspresowymi S7 do Warszawy oraz S6 do Szczecina i dalej Niemiec. W odległości zaledwie 23 kilometrów od centrum znajduje się Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, trzecie co do wielkości lotnisko w Polsce obsługujące zarówno krajowe jak i międzynarodowe połączenia.

Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku to kluczowa inwestycja Goodman w Polsce. Jego właścicielem jest Goodman European Partnership (GEP), flagowy europejski fundusz Goodmana. W ramach projektu Goodman może wybudować do 500 000 m2 powierzchni magazynowej i produkcyjnej wraz ze zintegrowanymi powierzchniami biurowymi. Szacuje się, że wartość całej inwestycji może przekroczyć 300 milionów euro.

Jednym z największych atutów Pomorskiego Centrum Logistycznego jest położenie w pobliżu terminala kontenerowego DCT Gdańsk, który dzięki możliwości przyjęcia jednych z największych statków na świecie stał się kluczowym portem w regionie. Po oddaniu drugiego nabrzeża do końca 2016 r., terminal kontenerowy podwoi swoje możliwości przeładunkowe osiągając zdolność na poziomie 3 mln TEU rocznie.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32425,00 $ tona 0,09% 5 maj
 Cynk 2935,00 $ tona -0,81% 5 maj
 Aluminium 2446,00 $ tona 0,49% 5 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.