• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

DFDS zaoferuje dodatkowe połączenia na trasie Dieppe-Newhaven

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski DFDS zaoferuje dodatkowe połączenia na trasie Dieppe-Newhaven

Partnerzy portalu

DFDS zaoferuje dodatkowe połączenia na trasie Dieppe-Newhaven - GospodarkaMorska.pl

DFDS poinformowało o nadchodzących zmianach w rozkładzie. Będą one dotyczyć letnich rejsów. Armator zapowiedział, że w sezonie letnim prom Seven Sisters zostanie skierowany na trasę Dieppe-Newhaven.

Statek Seven Sisters jeszcze do niedawna kursował na trasie Le Havre-Portsmouth. Tak było do końca 2014 r., gdy trasa została zlikwidowana. Początkowo zakładano, że prom powróci do właściciela – Transmanche Ferries. Teraz już wiadomo, że w miesiącach letnich statek będzie można zobaczyć na trasie Dieppe-Newhaven.

„Jesteśmy zaszczyceni, bo możemy potwierdzić, iż prom Seven Sisters dołączy do swojego siostrzanego statku - Cote D\'Albatre na oferowanej przez nas trasie Newhaven – Dieppe” - powiedział rzecznik prasowy firmy.

Seven Sisters na trasie Dieppe-Newhaven pojawi się 1 maja 2015 r. i będzie na niej kursować do 30 września br. Pojawienie się dodatkowego statku oznacza, że pomiędzy tymi dwoma portami oferowanych będzie sześć kursów dziennie (po trzy w każdym kierunku).

Umowa pomiędzy DFDS a Transmanche, na mocy której prom Seven Sisters będzie realizować połączenia dla duńskiego armatora, została wydłużona do końca br.

Trasa Le Havre-Portsmouth, na której wcześniej pływał statek Seven Sisters, została zlikwidowana przez DFDS z końcem ub. r. Przyczyną zamknięcia trasy miały być niesatysfakcjonujące wyniki finansowe. W 2013 r. DFDS przewiozło na tej linii 185 tysięcy pasażerów. Realizowane przez armatora działania miały podnieść rentowność tej trasy, ale nie przyniosły oczekiwanego efektu.

bulk_cargo_port_szczecin
Źródło:
promyskat.pl

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.