• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

DFDS publikuje dane za I kwartał. Nadspodziewanie dobry wynik

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski DFDS publikuje dane za I kwartał. Nadspodziewanie dobry wynik

Partnerzy portalu

DFDS publikuje dane za I kwartał. Nadspodziewanie dobry wynik - GospodarkaMorska.pl

Kolejny przewoźnik poinformował o wynikach za I kwartał br. Firma DFDS ujawniła, że osiągnięty w tym okresie rezultat okazał się lepszy od wcześniejszych założeń.

Od stycznia do marca br. grupa DFDS odnotowała obrót w wysokości 3,5 miliarda koron duńskich (DKK), co oznacza wzrost o 8,2 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym (od stycznia do marca ub. r. przychód wyniósł 3,2 miliarda DKK). O 9,5 procent wzrósł we wspomnianym okresie współczynnik EBITDA – do poziomu 453 milionów DKK (w ubiegłym roku było to 414 milionów DKK). Zysk przed opodatkowaniem w I kwartale tego roku osiągnął zaś pułap 204 milionów DKK, co oznacza wzrost o 18,1 procent (w analogicznym okresie ubiegłego roku były to 173 miliony DKK).

„Zarówno poziom wzrostów, jak i osiągnięty wynik okazały się w I kwartale lepsze od oczekiwań i teraz prognoza wzrostu za cały rok została zaktualizowana do 4 procent oraz do 10 procent, gdy uwzględnimy wynik UN Ro-Ro (więcej o przejęciu tureckiej firmy przez DFDS można przeczytać TUTAJ – red.)” - powiedział Niels Smedegaard z DFDS. „Wzrost na rynku europejskim jest zdecydowany i w dalszym ciągu przyczynia się do poprawy wyników osiąganych zarówno na trasach promowych, jak i w branży logistycznej”.

Korekta dotycząca prognozy wzrostu, o której wspomniał dyrektor firmy DFDS, dotyczy przychodów. Firma spodziewa się też, że wskaźnik EBITDA w skali roku zamknie się kwotą z przedziału 3-3,2 miliarda DKK (uwzględniając wynik U.N. Ro-Ro).

DFDS w I kwartale roku odnotował 3-procentowy wzrost w zakresie przewozu ładunków oraz wynoszący aż 14 procent wzrost liczby pasażerów.

Źródło:
promyskat.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.