• <
PZT_1100x200_gif_2020

Dachser podejmuje megawyzwania logistyczne w megamiastach

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Dachser podejmuje megawyzwania logistyczne w megamiastach
Dachser podejmuje megawyzwania logistyczne w megamiastach - GospodarkaMorska.pl

pc

18.01.2017 Źródło: własne

Dachser poszukuje innowacyjnych rozwiązań w zakresie obsługi ostatniego etapu łańcucha dostaw w wielkich europejskich metropoliach. W ostatnim czasie operator uruchomił projekt ukierunkowany na usprawnienie dostaw na terenie Paryża. Jego celem jest wypracowanie modelu dystrybucji miejskiej dopasowanego do malejącej liczby dróg dojazdowych do centrum miast oraz coraz bardziej restrykcyjnych limitów emisji spalin w tych obszarach. Katalizatorem projektu był strategiczny program Idea2net, w ramach którego Dachser koncentruje się na poszukiwaniu przyszłościowych innowacji dla sieci.

Rozwojowi wielkich miast towarzyszą liczne bariery. Główne problemy stanowią wielokilometrowe korki, niedobór miejsc parkingowych oraz ograniczenia w postaci stref niskiej emisji. W dużych miastach jest to szczególnie widoczne w godzinach szczytu, gdy cały ruch miejski skoncentrowany jest w jednym obszarze. Efektem są nie tylko utrudnienia w komunikacji, ale także zanieczyszczenie powietrza.

–Wielkie miasta takie jak Paryż, Londyn czy Kopenhaga są świadome tych problemów i poszukują dla nich rozwiązań. Chcemy wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie, by mieć w tym swój udział. Właśnie rozpoczęliśmy projekt pilotażowy w Paryżu, precyzyjnie ukierunkowany na te kwestie – mówi Stefan Hohm, Director Corporate Solutions, Research & Development.

 – Francuska stolica jest dla nas „doskonałym miejscem”, w którym Dachser może wypróbować zupełnie nowe metody dostaw miejskich. Wszystkie zdobyte informacje zostaną uwzględnione w narzędziach informatycznych wykorzystywanych przez nasze oddziały na całym świecie, które poszukują rozwiązań w związku z wyzwaniami, z jakimi musi mierzyć się logistyka teraz i jakie pojawią się w przyszłości – dodaje Hohm.

Działania Dachser koncentrują się na nowych technologiach i sposobach dostaw, które nie będą przyczyniały się do zatorów drogowych i zanieczyszczania powietrza. Jedną z propozycji jest tworzenie mikrohubów, z których przesyłki są odbierane w nocy i za pomocą specjalnych pojazdów o niskiej emisji spalin dostarczane do sklepów i centrów handlowych w mieście. W ramach testu, Dachser realizuje w Paryżu dostawy za pomocą elektrycznych samochodów dostawczych, a także elektrycznych rowerów cargo. Są to dobre rozwiązania dla małych dostaw o dużej częstotliwości. Z uwagi na niski poziom wydawanego hałasu oraz emisji, mogą stać się one preferowaną formą w centrach dużych miast. Wymaga to jednak wcześniejszego stworzenia odpowiedniej infrastruktury dopasowanej do specyfiki urządzeń. Elektryczne samochody dostawcze mają zasięg ok. 100 kilometrów, po przebyciu których trzeba je ponownie ładować. Samo to oznacza konieczność świeżego spojrzenia na kwestię lokalizacji mikrohubów.

– Logistyka miejska to skomplikowane wyzwanie, co czyni je szczególnie ekscytującym i atrakcyjnym. Nie ma prostych rozwiązań, które można by dopasować do każdej sytuacji. To, czego potrzebujemy, to inteligentne metody i solidne systemy, z którymi będziemy mogli sobie poradzić w różnych sytuacjach. Chcemy wypracować sposoby odpowiedzialnego działania na przyszłość, nie tylko dla Paryża. Nad tym pracuje właśnie nasz zespół – każdego dnia, z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem – mówi Hohm.

Dachser jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na świecie. Oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usług dodatkowych w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics). Ofertę firmy dopełniają kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej. Operator posiada własne struktury krajowe w 43 państwach i 428 lokalizacji na całym świecie, w których zatrudnia ponad 26,5 tys. pracowników i obsługuje rocznie około 78 mln przesyłek o łącznej wadze 37 mln ton. Bazą do zapewnienia najwyższej jakości usług logistycznych w skali globalnej są płynnie działająca sieć transportowa oraz zintegrowane innowacyjne rozwiązania IT. Dachser prowadzi działalność z uwzględnieniem idei społecznej odpowiedzialności biznesu.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33097,00 $ tona -1,39% 10 maj
 Cynk 3037,00 $ tona 2,15% 10 maj
 Aluminium 2565,00 $ tona 1,87% 10 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.