• <
smartre_2023

Dachser obchodzi jubileusz 10-lecia w Polsce

29.03.2016 05:14 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Dachser obchodzi jubileusz 10-lecia w Polsce - GospodarkaMorska.pl

W tym roku operator logistyczny Dachser obchodzi 10 jubileusz uruchomienia swojego pierwszego oddziału w Polsce. Na przestrzeni tych lat Polska organizacja przetransportowała ponad 5,6 mln przesyłek o łącznej wadze blisko 2,3 mln ton, realizując dostawy do i z 118 krajów na świecie.

- Każdy jubileusz skłania do refleksji i podsumowań minionych lat. Dla Dachser w Polsce było to bez wątpienia 10 lat prężnego rozwoju i budowy niezwykle sprawnie funkcjonujących struktur. Za datę rozpoczęcia działalności Dachser w Polsce należy uznać wdrożenie jednolitego systemu, tych samych procesów i produktów dla European Logistics, które firma realizowała w pozostałych swoich lokalizacjach w Europie. Oddział w Strykowie powstał w 2006 roku na bazie przejętej spółki Graveleau. Od tego czasu firma rozwija się dynamicznie, poszerzając w sposób znaczący grono klientów, rozbudowując sieć oddziałów, a także co najistotniejsze również dla naszych klientów zwiększyliśmy sieć bezpośrednich międzynarodowych połączeń z Polski. Docieramy z codziennymi, stałymi połączeniami drobnicowymi - od jednej do kilku palet - do wszystkich krajów w Europie - mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

- Niedawno utworzona linia bezpośrednia połączyła Polskę z Półwyspem Iberyjskim, tworząc najdłuższe połączenie w Europie. Z naszej linii mogą korzystać koledzy z Finlandii, co daje im i naszym klientom najszybszy serwis do Hiszpanii i Portugalii. Stale pracujemy nad naszą ofertą, by na bieżąco odpowiadać na zmieniające się trendy i pojawiające się nowe potrzeby rynku. W Dachser skupiamy się na międzynarodowym transporcie drobnicowym, a nasi klienci, którzy oczekują od nas realizacji dostaw przesyłek paletowych do wielu odbiorców w całej Europie, cenią nas przede wszystkim za niedoścignioną jakość, bezbłędność, szybkość i terminowość. Dysponując jednym systemem informatycznym w całej Europie, zapewniamy dostęp do informacji o wszystkich przesyłkach naszych klientów w czasie rzeczywistym. Dostawa do odbiorcy zawsze jest skanowana i potwierdzana elektronicznie, stąd informacja o dostarczeniu każdej przesyłki widoczna jest w systemie już po kilkunastu sekundach – dodaje Grzegorz Lichocik.

Dachser w Polsce specjalizuje się w międzynarodowym transporcie ładunków drobnicowych, jak również w logistyce kontraktowej, konfekcjonowaniu towarów oraz usługach logistycznych z zakresu transportu lotniczego i morskiego. Firma oferuje także pełny serwis logistyki DIY do marketów typu „dom i ogród” na terenie całej Europy.

- Jesteśmy firmą globalną, z własnymi oddziałami w ponad 40 krajach, zaliczamy się więc do światowej czołówki również w obszarze transportu lotniczego i morskiego. Polscy eksporterzy i importerzy doceniają naszą jakość oraz globalną sieć ponad 400 biur. W połączeniu z naszymi operacjami w Polsce i Europie, tworzymy unikalną, potężną sieć logistyczną mogącą zaspokoić oczekiwania każdego klienta. Tak zintegrowaną siecią nie dysponuje żaden z naszych konkurentów. Właśnie dlatego tak sprawnie możemy obsługiwać na przykład eksporty lotnicze przez Frankfurt czy morskie importy drobnicowe z USA, Chin, Meksyku czy Brazylii. Cieszy mnie niezmiernie, że klienci, którzy z nami zaczynają współpracę, zostają z nami na długo. Dla operatora logistycznego nie ma lepszego dowodu zaufania i docenienia naszej najwyższej jakości – twierdzi Robert Pastryk, dyrektor generalny Dachser Air & Sea Logistics Polska.

- W Polsce wypracowaliśmy bardzo wysoki standard usług logistycznych, a nasze krajowe oddziały plasują się w czołówce najlepszych placówek Dachser na całym świecie. Jest to bez wątpienia zasługa całego zespołu kompetentnych, zaangażowanych ludzi, bez których sukcesy osiągane na przestrzeni 10 lat nie byłyby możliwe. Wchodząc na rynek polski  zdawaliśmy sobie sprawę z faktu istniejącej już od kilkunastu lat konkurencji, dodatkowo kryzys z roku 2009 wpłynął w znaczący sposób na wielu naszych klientów. Jednak mimo tych przeciwności udało nam się stworzyć w krótkim czasie organizację, która dzisiaj jest jedną z wiodących na naszym rynku – zwłaszcza w obszarze eksportu i importu towarów. Przed nami jednak stoją nowe wyzwania, ambitne plany, a dotychczasowe dokonania tylko potwierdzają, że w przyszłość powinniśmy patrzeć również z optymizmem - dodaje Grzegorz Lichocik.

Najpopularniejszy kierunek dostaw Dachser stanowiły Niemcy, gdzie zrealizowano ponad połowę transportu operatora z Polski (53%). Na kolejnych miejscach znalazły się Francja, Czechy i Austria ze Szwecją. Polski Dachser odnosi również sporo sukcesów w dostawach na Węgry i do Rumuni oraz do krajów bałkańskich. W realizacji usług do i z krajów spoza Unii operacje wspierane są przez własną Agencję Celną, która w ostatnim czasie rozrasta się również bardzo dynamicznie.

Przez dziesięć lat stabilnego rozwoju Dachser podwoił liczbę swoich oddziałów w kraju. W tym czasie znacznie zwiększyła się też liczba pracowników. W 2006 roku Dachser zatrudniał w Polsce niecałe 60 osób, zaś obecna załoga to ponad 370 osób.

Dachser mocno angażuje się również w działalność CSR w Polsce, zwłaszcza w projekty edukacyjne kierowane do młodych logistyków. Operator organizował praktyki dla uczniów szkół średnich, stworzył także autorski program płatnych rotacyjnych staży dla absolwentów, zainicjował również powstanie pierwszych w Polsce dualnych studiów logistycznych. Przez 10 lat ze staży w Dachser skorzystały 44 osoby. Wiele z nich znalazło później w firmie zatrudnienie.

 
Dachser jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na świecie. Oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usług dodatkowych w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics). Ofertę firmy dopełniają kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej. Operator posiada własne struktury krajowe w 42 państwach i 437 lokalizacji na całym świecie, w których zatrudnia ponad 25 tys. pracowników i obsługuje rocznie około 74 mln przesyłek o łącznej wadze 35 mln ton. Bazą do zapewnienia najwyższej jakości usług logistycznych w skali globalnej jest płynnie działająca sieć transportowa oraz zintegrowane, innowacyjne rozwiązania IT. Dachser prowadzi działalność z uwzględnieniem idei społecznej odpowiedzialności biznesu.Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.