Nieprawidłowości w zakresie bezpieczeństwa morskiego zarzucili funkcjonariusze Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej szyprom dwóch skontrolowanych w piątek i sobotę łodzi rybackich na Zalewie Wiślanym.
Obie łodzie pochodzą z portu w Pasłęce. Podczas ich kontroli załoga poduszkowca stwierdziła wiele nieprawidłowości. Na jednej łodzi strażnicy graniczni wyliczyli sześć niezgodności z kartą bezpieczeństwa. Przede wszystkim brakowało koła ratunkowego, pasów ratunkowych, radiotelefonu czy kamizelek asekuracyjnych. Na drugiej nie było koca gaśniczego, apteczki medycznej, rogu mgłowego, brakowało też wymaganych świadectw, a dokumentacja była niepełna.
Straż Graniczna obie łodzie rybackie zawróciła do portów, a o nieprawidłowościach zawiadomi administrację morską.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty