• <
PZT_1100x200_gif_2020

Bezpieczeństwo na statkach pasażerskich typu ro-ro

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Bezpieczeństwo na statkach pasażerskich typu ro-ro
Bezpieczeństwo na statkach pasażerskich typu ro-ro - GospodarkaMorska.pl

pc/PRS

08.09.2017 Źródło: własne

Polski Rejestr Statków we współpracy z Zachodniopomorskim Oddziałem Regionalnym Krajowej Izby Gospodarki Morskiej organizuje 3 października 2017 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie seminarium pt. Bezpieczeństwo na statkach pasażerskich typu ro-ro. Ma ono na celu zwrócenie uwagi środowiska żeglugowego na niektóre aspekty bezpieczeństwa statków, w szczególności statków pasażerskich typu ro-ro. Wydarzenie patronatem honorowym objął Urząd Morski w Szczecinie, posiadający wielkie doświadczenie w czuwaniu nad bezpieczeństwem żeglugi statków pasażerskich.

Tematyka podejmowana podczas szczecińskiego spotkania stanowić będzie przypomnienie i rozszerzenie treści prezentowanych na seminarium Zagrożenia pożarowe na statkach pasażerskich, które odbyło się w czerwcu 2017 r. w siedzibie Centrali PRS w Gdańsku. Część z referatów przedstawionych w Gdańsku zostanie zaprezentowana powtórnie w Szczecinie, m.in. te dotyczące wymagań Polskiego Rejestru Statków, które oparte są na przepisach i konwencjach międzynarodowych.

Do ponownego podzielenia się wiedzą na temat ewolucji wymogów bezpieczeństwa pożarowego dla statków pasażerskich ro-ro w konwencji SOLAS zaproszony został przedstawiciel Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie prof. dr hab. inż. Ryszard Getka.
Przedstawiciel Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Adam Pawlak przedstawi informacje na temat przygotowania Terminala Promowego Świnoujście dla zapewnienia bezpiecznej żeglugi pasażerskiej.

W zachodniopomorskiej edycji seminarium udział wezmą również przedstawiciele gospodarzy miejsca spotkania. Zastępca Dyrektora UM w Szczecinie, kpt. ż.w. Przemysław Lenard zapozna uczestników seminarium z nowelizacją bałtyckiego porozumienia w sprawie transportu towarów niebezpiecznych na statkach ro-ro w rejonie Morza Bałtyckiego. Z kolei Dariusz Oblicki, pracownik Inspektoratu Bezpieczeństwa Żeglugi UM, omówi uchybienia z zakresu bezpieczeństwa pożarowego na statkach pasażerskich ro-ro wykrywane podczas kontroli PSC.

Seminarium w Szczecinie nie będzie pierwszym spotkaniem organizowanym na zaproszenie tamtejszego Urzędu Morskiego przez Polski Rejestr Statków i KIGM. W latach ubiegłych ogromnym zainteresowaniem zachodniopomorskiego środowiska żeglugowego cieszyły się seminaria na temat bezpieczeństwa portów i wprowadzania ratyfikowanej w 2016 r. konwencji BWM (Międzynarodowej konwencji o kontroli i postępowaniu ze statkowymi wodami balastowymi i osadami).

Ze względu na szczególne znaczenie i złożoność zagadnień bezpieczeństwa statków pasażerskich, organizatorzy październikowego seminarium spodziewają się, że spotka się ono z zainteresowaniem nie mniejszym niż wcześniejsze. Liczą też na dyskusję, w czasie której dojdzie do wymiany opinii na temat stosowania obowiązujących procedur i wymagań.

Szczegóły tutaj.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
MIĘDZYNARODOWA DROGA WODNA E70
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31251,00 $ tona -6,49% 13 maj
 Cynk 2891,00 $ tona -3,12% 13 maj
 Aluminium 2422,00 $ tona -2,10% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.