jk
W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami firm, które zakwalifikowały się do drugiego etapu przetargu na wyłonienie wykonawcy zadania pn: Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin.
Wzięli w nim udział, jako gospodarz spotkania, Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz, jego zastępca Barbara Michalska, przedstawiciele Wydziału Inżyniera Miasta, bezpośrednio pracujący przy przygotowaniu inwestycji oraz szczecińskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który prowadzi procedurę przetargową.
Podczas spotkania omówione zostały zagadnienia związane z zarządzaniem i nadzorem nad projektem, dokonana prezentacja przedsięwzięcia, w tym wyników badań gruntowo wodnych oraz innych zadań inwestycyjnych, które będą realizowane w rejonie planowanej inwestycji.
– To robocze spotkanie jest kolejnym krokiem, który przybliża nas do realizacji budowy tunelu – mówi Prezydent Janusz Żmurkiewicz- Mamy nadzieję ,że już wkrótce dojdzie do wyłonienia wykonawcy i rozpoczęcia samej inwestycji.
Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 50 miesięcy na wykonanie projektu i oddanie tunelu do użytku.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
00:04:15
Największe kontenerowce świata - przegląd
Polski masowiec zderzył się z suwnicą i żurawiami
Bangladesz odmawia przyjęcia rosyjskiego statku z elementami elektrowni jądrowej
10 tys. żołnierzy i funkcjonariuszy będzie pilnować infrastruktury krytycznej
Grupa OTL podsumowuje III kwartał. Trudna sytuacja rynkowa
Znamy laureatów IV edycji Grantu Dzielnicowego Busole organizowanego przez Baltic Hub
Hapag-Lloyd: biznes urósł, ale zyski mocno spadły
Wietnamskie porty na liście rankingu Lloyd’s List. Refleksje po Port Gdańsk Business Mixer w Wietnamie
Prezydent Świnoujścia popiera rozwój portu, ale nie utworzenie Przylądka Pomerania