• <
konferencj_platforma_lng_2023

Platforma TradeLens powitała dwóch nowych partnerów z Azji

PMK

03.08.2020 05:45
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Platforma TradeLens powitała dwóch nowych partnerów z Azji

Partnerzy portalu

Platforma TradeLens powitała dwóch nowych partnerów z Azji - GospodarkaMorska.pl

Na początku tego miesiąca cyfrowy spedytor Shipwaves i SAGT, pierwszy terminal kontenerowy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) na Sri Lance, dołączył do TradeLens, cyfrowej platformy logistycznej kontenerów opartej na technologii blockchain, opracowanej wspólnie przez A.P. Moller - Maersk i IBM.

Założona w 2015 roku firma Shipwaves z siedzibą w Indiach jest pierwszym spedytorem cyfrowym w Azji. Stowarzyszenie Shipwaves z TradeLens ma na celu przyspieszenie cyfryzacji oceanicznej przestrzeni logistycznej, zwłaszcza w Indiach i na Bliskim Wschodzie.

Po niedawnym zezwoleniu na składanie listów przewozowych za pośrednictwem platformy blockchain, Indie stawiają na rozwiązania obsługujące blockchain, aby zdigitalizować swoje morskie łańcuchy dostaw. Rozwiązanie TradeLens blockchain zapewnia kontrolowany, uprawniony dostęp do bezpiecznych i niezmiennych dokumentów transportowych, jednocześnie łącząc zainteresowane strony, takie jak przewoźnicy morscy, porty, urzędy celne i innych graczy w ekosystemie za pośrednictwem swojej platformy.

Dzięki temu powiązaniu Shipwaves będzie w stanie na czas zapewnić przejrzystość całego łańcucha dostaw, bezpiecznie udostępniać cyfrowe dokumenty wysyłkowe i dane bezpośrednio od partnerów. Umożliwi to spedytorowi poprawę wydajności i obniżenie kosztów operacyjnych o znaczną marżę. Ponadto przepływy pracy oparte na inteligentnych kontraktach zautomatyzują i zdigitalizują interakcje wielostronne, co przełoży się na poprawę wydajności.

W osobnym oświadczeniu TradeLens ujawnił, że SAGT stał się pierwszym terminalem na Sri Lance, który przyjął technologię blockchain, współpracując z TradeLens.

Oczekuje się, że to posunięcie pomoże przyspieszyć program cyfryzacji branży żeglugowej na Sri Lance poprzez przekształcenie ręcznych, papierowych i czasochłonnych procesów administracyjnych w cyfrowe.

SAGT odegrało ważną rolę w ułatwianiu globalnego handlu przez Sri Lankę, obsługując większość światowych linii żeglugowych z ambicją wzmocnienia aspiracji Sri Lanki jako centrum przeładunkowego. Z roczną przepustowością przekraczającą 2 miliony TEU kontenerów, SAGT jest kluczem do przemieszczania ładunków przez Azję Południową.

Współpraca z TradeLens pozwoli SAGT zebrać dane z całego globalnego ekosystemu łańcucha dostaw, który obejmuje spedytorów, linie żeglugowe, porty i wielu innych uczestników łańcucha dostaw z całego świata. Te dane, oparte na platformie TradeLens, poprawią wydajność operacyjną dzięki lepszej widoczności przepływów kontenerów w wielu trybach.

Bollore Logistics
NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.