• <
gryfia_70lat

Pierwsze na świecie VLCC zasilane LNG rozpoczyna próby morskie

08.09.2021 23:33 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Pierwsze na świecie VLCC zasilane LNG rozpoczyna próby morskie

Partnerzy portalu

Pierwsze na świecie VLCC zasilane LNG rozpoczyna próby morskie - GospodarkaMorska.pl
Fot. Offshore Energy

Pierwszy na świecie bardzo duży gazowiec napędzany skroplonym gazem ziemnym rozpoczął próby morskie na wodach chińskich po zakończeniu fazy budowy.

Statek o pojemności 318 000 dwt został zbudowany przez Dalian Shipbuilding Industry Co (DSIC) dla COSCO Shipping Energy Transportation.

Statek mierzy około 332,6 metra długości, 60 metrów szerokości i 30,5 metra głębokości. Jest wyposażony w niskociśnieniowy, dwupaliwowy silnik główny WINGD. Główny silnik i generator są wyposażone w niskociśnieniowe reaktory selektywnej redukcji katalitycznej (LPSCR), które mają pomóc statkowi w spełnieniu wymagań fazy III wskaźnika efektywności energetycznej (EEDI) i wymagań NOx Tier III dla emisji tlenku azotu.

Początkowo VLCC został zamówiony jako standardowy statek paliwowy, jednak COSCO podpisało w styczniu 2020 roku umowę uzupełniającą z Dalian Shipbuilding na wykorzystanie napędu LNG na swoim statku. Na podstawie umowy uzupełniającej dokonano odpowiednich korekt pojemności, prędkości i zużycia oleju napędowego. System magazynowania LNG na statku przyjmie formę zbiornika magazynowego typu C, ze stacją tankowania LNG po stronie portu i burty. Ponadto po raz pierwszy zastosowano stal odporną na korozję w celu zastąpienia ochrony powłok PSPC.

Statek może przepłynąć 12 000 mil morskich w trybie zużycia LNG, a łączna wytrzymałość oleju opałowego i gazu wynosi 24 000 mil morskich, jak ujawniła firma.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.