• <
bulk_cargo_port_szczecin

Nowe pomosty dla żaglówek w świnoujskiej marinie

kw

07.02.2024 14:43 Źródło: Radio Szczecin

Partnerzy portalu

Samorząd Świnoujścia stara się o dofinansowanie ze środków unijnych na modernizację przystani jachtowej na Basenie Północnym. Planowana jest przede wszystkim wymiana pomostów, przy których cumują jachty. Nowe pomosty mają być nowoczesne i bezpieczne. 

– Chcemy pozyskać 13 milionów na modernizację pomostów na marinie na takie, żeby się podnosiły w zależności od poziomu wody, aby wyglądały mniej więcej tak, jak na przystani w Łunowie, czyli były bardzo nowoczesne – powiedział w Radiu Szczecin Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Sujka przyznaje, że aktualnie brakuje tylko pieniędzy, gdyż sam projekt oraz zgody na prace są już gotowe. Środki mogą pojawić się już wkrótce, bo świnoujski samorząd stara się o pozyskanie zewnętrznych funduszy na remont i przebudowę mariny im. Jerzego Porębskiego. 

Rozpoczęcie remontu planowane jest jeszcze w tym roku. Po modernizacji w świnoujskiej marinie będzie mogło cumować nawet 560 jednostek.

– To będą pomosty betonowe mocowane do pali, całkowicie odporne na warunki sztormowe. Po tej modernizacji Marina będzie dysponowała ponad 500 miejscami postojowymi i będzie tak naprawdę chyba największą mariną na polskim wybrzeżu – dodaje Marek Bartkowski, Kierownik Mariny Basenu Północnego.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.