• <
attis_konferecnja_2024

Pozwolenie na budowę fabryki konstrukcji wiatrowych

Partnerzy portalu

Fot. gov.pl

Wojewoda zachodniopomorski wydał pozwolenie na budowę fabryki konstrukcji wiatrowych. Decyzję przekazał podczas wmurowania kamienia węgielnego pod jedną z dwóch powstających fabryk duńskiej firmy Vestas.

- Mam nadzieję, że to pozwolenie jest nie tylko decyzją administracyjną, ale decyzją o tym, że mamy tu nowego inwestora, nowych partnerów i nowych przyjaciół - podkreślił wojewoda Adam Rudawski przekazując decyzję o pozwoleniu na rozbudowę fabryki konstrukcji wiatrowy w Szczecinie przedstawicielowi duńskiej firmy Vestas.

Zakład na Ostrowie Brdowiskim rozpocznie działalność już w przyszłym roku. Będzie produkował elementy farm wiatrowych m.in. dla Baltic Power. W wydarzeniu w Szczecinie uczestniczył Król Danii Fryderyk X.

- Nowe inwestycje związane z energetyką odnawialną, to fenomenalna informacja dla całego Zachodniopomorskiego. Mamy miejsce, gdzie będzie działało kilka firm produkujących elementy do elektrowni wiatrowych - dodał wojewoda.

Pierwsze pozwolenie na rozbudowę


Inwestycja obejmuje rozbudowę Zakładu Produkcji Wielkogabarytowych Konstrukcji wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w Szczecinie przy ulicy Brdowskiej, na terenie portu morskiego. Wydane przez wojewodę pozwolenie obejmuje rozbudowę hali magazynowej wraz z zapleczem socjalno-biurowym.

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.