• <

Nowa ochrona ubezpieczeniowa dla ukraińskiego korytarza zbożowego na Morzu Czarnym

kw

29.09.2023 11:47
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Nowa ochrona ubezpieczeniowa dla ukraińskiego korytarza zbożowego na Morzu Czarnym

Partnerzy portalu

Broker ubezpieczeń morskich Miller przedstawił nową ofertę ubezpieczenia dla ukraińskiego eksportu zboża na Morzu Czarnym. Po tym, jak w lipcu Rosja zrezygnowała z porozumienia w sprawie zboża na Morzu Czarnym, Ukraina utworzyła tymczasowy szlak żeglugowy, aby wznowić dostawy zboża do swoich portów w Odessie, Czarnomorsku i Piwdennym.

W ciągu ostatniego miesiąca ponad pięć statków towarowych z powodzeniem przepłynęło przez korytarz pomimo groźby ataku ze strony Rosji. W tym tygodniu dzięki korytarzowi, trzy kolejne statki wpłynęły do ukraińskich portów Morza Czarnego.

Miller ogłosił, że nowa ochrona ubezpieczeniowa na Morzu Czarnym jest oferowana we współpracy z władzami ukraińskimi. Firma nawiązała również współpracę z firmą Clearwater Dynamics zajmującą się technologiami morskimi, aby zaoferować zaawansowaną technologię śledzenia statków i całodobowe monitorowanie korytarza zbożowego. Bieżący nadzór wszystkich statków korzystających z korytarza zapewni ubezpieczycielom kolejną warstwę bezpieczeństwa.

- Ubezpieczenia odgrywają kluczową rolę w umożliwieniu transportu ukraińskiego zboża i jesteśmy dumni, że mogliśmy odegrać rolę w dostarczeniu rozwiązania dla całej branży. Z niecierpliwością czekamy, aby pomóc Ukrainie wznowić niezbędny transport zboża - powiedział Nick Summers, szef działu morskiego w Miller.

Od czasu uruchomienia tymczasowego korytarza żeglugowego Ukraina negocjuje z globalnymi ubezpieczycielami morskimi, aby zaoferować ochronę dla statków zbożowych korzystających z tej trasy. 

Fot. Depositphotos

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.