• <
KONGSBERG_2023

Niemiecka stocznia FSG otrzymała szansę na nowy start

PMK

02.09.2020 16:15
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Niemiecka stocznia FSG otrzymała szansę na nowy start

Partnerzy portalu

Niemiecka stocznia FSG otrzymała szansę na nowy start - GospodarkaMorska.pl
Navingo

Ponad 350 pracowników niemieckiego zakładu Flensburger Schiffbau-Gesellschaft (FSG), a także aktywa biznesowe walczącej o życie stoczni, zostały przejęte przez kilka firm należących do firmy inwestycyjnej Tennor Holding.

Wynika to z zawartej niedawno umowy kupna pomiędzy wierzycielami a Tennor Holding i jego założycielem Larsem Windhorstem.

- Aby kontynuować proces restrukturyzacji rozpoczęty w postępowaniu upadłościowym, nowi dyrektorzy zarządzający,  Stefan Kindler i Tarek Malak, oddelegowani przez Tennor Holding, będą dalej rozbudowywać organizację – czytamy we wspólnym oświadczeniu zarządu, rady zakładowej i związku zawodowego, IG Metall Flensburg.

W ubiegłym miesiącu Sąd Rejonowy we Flensburgu wszczął postępowanie upadłościowe, dotyczące FSG po tym, jak znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej stoczniowiec w kwietniu ogłosił upadłość.

Stocznia borykała się z kłopotami finansowymi od jakiegoś czasu i we wrześniu 2019 roku zaoferowano jej pomoc w postaci nowego właściciela Tennor Holding B.V. Jednak problemy finansowe firmy pogorszyły się po anulowaniu kilku kontraktów na budowę statków w 2020 roku.

- Do zimy 2020 roku kierownictwo Flensburger Schiffbau-Gesellschaft zostanie oddane w ręce zespołu zarządzającego z wieloletnim doświadczeniem - dodały strony. - Rozmowy są już zaawansowane. Ich zadaniem będzie nadanie FSG orientacji strategicznej i zdobycie kolejnych kontraktów na budowę statków.

Założona w 1872 roku stocznia FSG projektuje i buduje statki, w tym statki sejsmiczne, statki interwencyjne, promy typu ro-ro i okręty do strategicznego wsparcia morskiego.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.